Sabiedrība

Ikvienai Latvijas pilsētai ir iespēja kļūt par Latvijas Jauniešu galvaspilsētu

13.10.2016.

Līdz 31.oktobrim ikvienai Latvijas pašvaldībai vai divu pašvaldību apvienībai ir iespēja pieteikt sevi dalībā konkursā, kurš noteikts Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2017. Turpinot tradīciju, jau otro gadu Izglītības un zinātnes ministrija organizē konkursu "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta", kura mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū un atzīmēt tās nozīmi sabiedrības attīstībā.

JG_lielaks_baltsKonkurss pievērš uzmanību ne tikai jaunatnes darba popularizēšanai, bet arī Eiropas Savienības vērtību un jauniešu iespēju aktualizēšanai. Tas ir lielisks veids, kā  stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, dalīties ar labās prakses piemēriem, turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu un jaunatnes organizāciju prestižu.

Līdz ar titulu iegūšanu, pašvaldība iegūs iespēju kļūt par jaunatnes pasākumu centrālo norises vietu un kļūs par epicentru svarīgākajiem Latvijas jaunatnes pasākumiem.

Pieteikumi konkursam jāiesniedz līdz 2016.gada 31.oktobrim, nosūtot to elektroniski uz e-pastu jaunatneslietas@izm.gov.lv.

Latvijas Jauniešu galvaspilsētas statusa ieguvēja noteikšanā tiks ņemts vērā žūrijas vērtējums un sabiedrības balsojuma rezultāti. Jau novembrī ikvienam būs iespēja nobalsot par kādu no trim pilsētām, kas tiks izvirzītas finālam.

Plašāka informācija un pieteikuma anketa pieejama mājaslapā www.jaunatneslietas.lv

Konkursa apbalvošana ceremonija notiks 9.decembrī Jelgavā - pirmajā Latvijas jauniešu galvaspilsētā.

JG_2017_vestuleKonkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017” organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar biedrību "Latvijas Jaunatnes padome" un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.