Sabiedrība

ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!

16.03.2020.

Šogad no 10.marta līdz 10.septembrim “BILŽU BIROJS”, mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” rīkotājs, sadarbībā ar VAS “Latvijas Pasts” rīkos akciju “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”.

Mūsdienās cilvēki par saziņas avotu izmanto internetu un sociālos tīklus, bet nekas nevar būt personiskāks par pastkastītē saņemtu, ar roku rakstītu vēstuli, ko uz mājām atgādājis pastnieks. Pastkastīte ir mājvieta ziņām, pārsteigumiem, labajām domām, vēlējumiem un sapņiem.

Pagājušajā gadā, domājot par vēstuļu sūtīšanas burvību un romantiku, festivāla “BILDES 2019” dalībnieki (mūziķi, mākslinieki, fotogrāfi, žurnālisti u.c., kā arī viņu bērni) apgleznoja vai citādi mākslinieciskoja pastkastītes, piešķirot tām jaunu, neierastu veidolu.

Neliels atskats uz izstādes tapšanu “BILŽU” vasaras nometnē – https://ej.uz/pastkastites2019. Publikācija par izstādes “Pastkastītes” atklāšanu tirdzniecības centrā “Spice” – https://ej.uz/bilzu-izstade2019.

Izstādes darbi un pašu mākslinieku emocijas akcijas rīkotājus tik ļoti iedvesmoja, ka šī aizsāktā tēma tiks turpināta arī šogad, “BILŽU” 35. jubilejas gadā, un radīšanas prieku nodot tālāk visai Latvijai.

Šogad tiek aicināti privāto pastkastīšu īpašnieki kopā ar bērniem un citiem ģimenes locekļiem atjaunot, mākslinieciskot vai radoši personalizēt savas piemājas pastkastītes, padarīt tās krāsainas un īpašas. 

Lai veicinātu akcijas norisi, aicinātas uz sadarbību arī izglītības iestādes ar pasākumiem “Ja man būtu pastkastīte…”. Tajos skolēni varēs sagatavot maketus pastkastītes mākslinieciskai pārveidošanai, lai savu ideju varētu realizēt kopā ar vecākiem skaistajā pavasara gaidīšanas laikā vai vasaras brīvlaikā.

Lai piedalītos akcijā un kļūtu par “BILŽU” neklātienes dalībnieku, gatavās pastkastītes būs jānofotografē un jāiesūta uz “BILŽU BIROJA” e-pastu. Pēc rezultātu apkopošanas akcijas noslēgumā mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2020” laikā tiks paziņots aktīvākais novads, pilsēta un skola.

Akcijas rīkotāji vēlas:

  • Rosināt iedzīvotājus    līdzdarboties    savas    apkaimes    dzīves    vides    uzlabošanā,    atjaunojot, mākslinieciskojot, personalizējot vai radot pavisam jaunas pastkastītes.
  • Veicināt Latvijas iedzīvotāju radošuma izpausmes un vairot lepnumu un prieku par pašu paveiktu darbu un pieņemtu izaicinājumu.
  • Stiprināt Latvijas iedzīvotāju kopienu un dažādu iedzīvotāju grupu integrāciju neatkarīgi no vecuma, nodarbošanās un citiem faktoriem.

Iepriekšējo gadu pieredze

2003. gadā veidota akcija “Pogas nāk!”, kuras rezultātā no visiem Latvijas rajoniem tika savākts vairāk nekā miljons pogu. No šīm pogām tika radīti 99 pogu darbi, ko veidojuši 97 autori, un tapa “BILŽU” izstāde “Pogas un podziņas”, kura pēcāk apceļoja 25 Latvijas vietas. Akcijā piedalījās ne tikai skolas, bet arī 154 bibliotēkas no dažādiem Latvijas novadiem.

2004. gadā skolēni kopā ar festivāla “BILDES” mūziķiem gatavoja darbus izstādei “Ķiseni un deķi”, kurus vēlāk akcijā “Ķiseni – Ziemassvētku priekam”, sadarbojoties ar LR Labklājības ministriju, dāvināja veco ļaužu pansionātu iemītniekiem. Skolas bērni bija atsaucīgi, un uz pansionātiem tika aizvesti aptuveni 800 spilveni.

Savukārt 2005. gadā “BILŽU BIROJS” rīkoja skolēnu zīmējumu konkursu “Latvijas mūziķu portretu galerija”. Konkursam noslēdzoties, no 144 Latvijas skolām tika iesūtīti vairāk nekā 3000 portretu. Tā rezultātā “BILDĒS” tika izveidots kalendārs ar 600 bērnu un mākslinieku darbiem. Zīmējumu izstāde, kas apceļoja daudzas Latvijas pilsētas.

Avots: Tija Auziņa, “BILŽU BIROJS”

bildes@bildes.lv

www.bildes.lv