Kultūra

Sveikti 2019.gada otrajā ceturksnī dzimušie mārupieši un viņu ģimenes

29.10.2019.

26.oktobrī Mārupes Kultūras namā svinīgā pasākumā „Esmu mazais mārupietis” pašvaldība sumināja pašus mazākos novadniekus un viņu ģimenes. Sirsnīgā gaisotnē tika sveikti vairāk kā 100 mazie mārupieši, kuri dzimuši 2019. gada maijā, jūnijā, jūlijā un augustā.

Pēc dzimstības rādītājiem Mārupes novads jau vairākus gadus Pierīgā ir starp līderiem. Pagājušajā gadā novadā piedzimuši 364 mazuļi, savukārt šī gada pirmajos četros mēnešos Mārupes novadā ir piedzimuši un deklarējušies 106  jaundzimušie, no kuriem 47 meitenes, 59 puiši un 2 dvīnīšu pāri. Savukārt otrajā ceturksnī dzimuši 131 mazuļi no kuriem 60 meitenes, 71 puiši un viens dvīnīšu pāris.

Foto sienas foto pieejamas šeit.

Foto no pasākuma šeit.

Mārupē dzimušos novadniekus un viņu vecākus svinīgajā pasākumā “Esmu mazais mārupietis” sveica Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs un Mārupes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Dzintra Klinsone, pasniedzot katrai ģimenei īpaši veidotu monētu un novēlot mazajiem mārupiešiem augt stipriem, veseliem un laimīgiem. Par svinīgu un muzikālu gaisotni pasākumā rūpējās dziedātāja Rūta Dūduma - Ķirse un Jānis Ķirsis.

rūta

rūta

bojārs

Dāvaniņu mazajiem mārupiešiem šajā reizē bija sarūpējusi VAS “Starptautiskā lidosta "Rīga"”, kura katram mazulītim dāvāja  īpašas lacītes, kuras izgatavotas sociālajā uzņēmumā "Visi Var'. Uzņēmuma pamatvērtība ir cilvēku ar invaliditāti un citu mazaizsargāto cilvēku nodarbinātība, kuri ar īpašu mīlestību un centību ir sašuvuši šīs dāvaniņas.

lacītes

Paldies jāsaka arī Latvijas Aptiekai, kura dāvāja mazajiem mārupiešiem sudraba klienta karti, kas sniedz iespēju visai ģimenei izmatot patstāvīgā klienta programmas priekšrocības: īpašas atlaides, piedāvājumus aptiekas sortimentam visā Latvijā, Latvijas Aptiekas tīkla aptiekās un atlaides pie sadarbības partneriem, vadošajiem Latvijas speciālistiem, kā arī digitālo termometru.

latvijas aptieka

Ielūgtās ģimenes, kuras pasākumu neapmeklēja, par mazā mārupieša monētas saņemšanu aicinātas sazināties ar pašvaldību, zvanot pa tālruni 67149868 vai rakstot uz e-pastu marupesvestis@marupe.lv.