PII "Lienīte" pedagogi organizē pieredzes apmaiņas semināru

18.02.2016.

17. februārī pirmsskolas izglītības iestādes “Lienīte” jaunajā ēkā Pērses ielā 16 notika pieredzes apmaiņas seminārs Pierīgas pirmsskolas izglītības iestāžu pirmsskolas skolotājiem par tēmu: “Attīstību veicinošais dialogs un atbalstošā audzināšana jaunākā pirmsskolas vecuma grupās”.

Semināra sākumā tās dalībnieki tika iepazīstināti ar izglītības iestādi, tās darbību, kā arī tika aicināti apskatīt iestādes telpas. Semināru vadīja PII “Lienīte” psiholoģe Guna Liepiņa, kura iepazīstināja ar MARTE MEO metodi. Semināra ietvaros tika parādītas uzfilmētas situācijas no grupu darba, un tika izanalizēta gan, bērnu, gan pedagogu darbība. Ar saviem pieredzes stāstiem par darbu grupās piedalījās arī “Lienītes” pedagogi – Arta Silauniece, Silvija Liepiņa un Sarmīte Radziņa-Paulovska. Semināra ietvaros pirmsskolas skolotājas darbojas arī praktiski, katra izveidojot savu emociju cilvēciņu.

seminars2

Noslēgumā pirmsskolas skolotājas dalījās savās domās un atziņās par seminārā iegūtos pieredzi.

Pirmsskolas skolotāju atziņas par pieredzes apmaiņas semināru PII “Lienīte”:

Paldies par iespēju ciemoties mazajā Lienītē! Bija vērtīgi ieklausīties un vērst uzmanību uz it kā pašsaprotamām lietām, kuras ir pedagoga darbā, bet tomēr ikdienas ritmā ne vienmēr par tām atceramies. Līdz ar to šī bija jauka atkāpe un iespēja vairāk vērst uzmanību kā jūtas bērns, un darīt visu, kas iespējams no pedagoga puses, lai viņš justos labi un attīstītos kā pilnvērtīga personība. Lai veiksmīga un radoša turpmākā darbošanās!”

“Ieguvu daudz vērtīgu atziņu kā mamma, kā pedagogs un kā cilvēks kopumā. Seminārs lika pārdomāt savu ikdienu, apstāties un apskatīties kā daru es. Deva arī atziņas tam, ko vēlos uzlabot, ko ieviest un izveidot savā darba praksē un ģimenē. Patiešām jauks seminārs, patīkamā un vieglā atmosfērā.”

“Paldies par šo rītiņu, par ekskursiju pa iestādi un foršajām grupiņām, par interesanto un saistošo prezentāciju. Mēs kā visi pedagogi dalāmies ar to par ko esam lepni, kas izdodas un arī to nodod saviem audzināmajiem. Noteikti paņemšu līdzi siltas, labas emocijas, sajūtas, idejas. Lai jums uz priekšu izdodas būt tik pat jaukām un viesmīlīgām. Liels paldies par uzņemšanu”

 Liene Birzgale, PII “Lienīte” vadītājas vietniece izglītības jomā