Pie pieminekļiem Latvijas armijas karavīriem uzstādīti informatīvi stendi par novada vēsturi

17.12.2018.

9.novembrī Jaunmārupē, pie pieminekļiem Latvijas armijas karavīriem, noticis par tradīciju kļuvušais Lāčplēša dienai un latviešu karavīriem veltītais piemiņas pasākums. Pieminekļus 2013. un 2014.gadā, godinot latviešu cīnītājus un tautas aizstāvjus,  netālu no golfa laukuma “Viesturi”, uzstādījis šo zemju mantinieks un īpašnieks Visvaldis Dumpis. Tie veltīti latviešu strēlniekiem, kuri šeit uzturējušies Latvijas atbrīvošanas cīņu laikā. 

Šoreiz piemiņas brīdis bija īpašs ar to, ka blakus abiem pieminekļiem tika atklāti pašvaldības izsludinātā projektu konkursa “Mārupe-Mūsu Mājas” ietvaros uzstādītie informatīvie stendi par vietas vēsturi un apskates objektiem. Stendā pie pirmā pieminekļa attēlots apkārtnes dabas un vēstures izziņas maršruts, tuvējā mežā pie Dzilnupītes marķētā 500m garā meža taka un iekļauta informācija par mūsdienu apskates objektiem. Otrs stends, kurš uzstādīts dziļāk mežā blakus esošajam piemineklim, veltīts vietas vēsturei, stāstot par šeit agrāk bijušajām mājām "Adieņi" un tajā reiz dzīvojušo Ķurbju dzimtu, Pirmā Pasaules kara notikumiem apkārtnē, kā arī vēsturiskajiem objektiem, kuri dabā vairs nav skatāmi – Dūču tiltu, Dzirnavu dīķi un dzirnavām, Medību pirti.

DSC_3727.JPG

DSC_3777.JPG

DSC_3803.JPG

Projekta idejas autori – Mārupes novada gids Miķelis Jakunovs un zemes gabala “Dumpmaļi” īpašnieks Visvaldis Dumpis. Foto uz stenda no Visvalža Dumpja un Mārupes novada domes arhīva. Tekstus sagatavojuši Visvaldis Dumpis un pašvaldības tūrisma organizatore Elīna Brigmane. Stendu izgatavotājs – Mārupes novada uzņēmums SIA “Bejas”.

Visi laipni aicināti apmeklēt šīs piemiņas vietas un iepazīt mūsu novada vēsturi. Trešais stends par novada vēstures notikumiem šogad uzstādīts pie Švarcenieku muižas.