Mārupes novada Piņķos jau 8. jūnijā notiks pirmā Laikmetīgās dejas sestdiena

14.05.2024.

Jau šajā vasarā - 8. jūnijā, 10. augustā un 14. septembrī - Mārupes novada Piņķos trīs sestdienas aizvadīsim laikmetīgās dejas zīmē. Babītes Kultūrizglītības centrs sadarbībā ar festivālu “Vides Deja” un horeogrāfi Liliju Liporu aicinās iepazīt laikmetīgās dejas - vides dejas (Site-specific dance) burvību.

8. jūnijā, pirmajā laikmetīgās dejas sestdienā, piedzīvosim trīs vides dejas pirmizrādes, kas tiks iestudētas horeogrāfu Katrīnas Albužes, Lilijas Liporas un Sintijas Žīgures, kura sadarbosies ar multidisciplināro vides estētikas pētnieci Kamillu Kūnu, vadībā. Lilijai Liporai un Katrīnai Albužei iestudējuma veidošanā piebiedrosies dejas dramaturģe Tatjana Meļehova.

Šobrīd ir atvērta dejotāju, dejas entuziastu, dejas un teātra pedagogu, aktieru, mūziķu, dzejnieku un citu mākslinieku pieteikšanās vides dejas radošajām darbnīcām no 3. līdz 8.jūnijam. Pieredze vides dejas iestudējumos nav nepieciešama. Pieteikuma anketa un plašāka informācija skatāma www.videsdeja.lv/vides-deja/

Laikmetīgās dejas sestdienā, 8. jūnijā, skatītājiem ir īpaša iespēja piedalīties pirms un pēc izrāžu sarunās kopā ar dejas dramaturģi Tatjanu Meļehovu, tādējādi tuvāk iepazīstoties ar vides dejas tapšanas procesu. Dalībnieku skaits grupās būs 5 cilvēki. Pieteikšanās līdz 1. jūnijam, rakstot uz e-pasta adresi videsdejai@gmail.com.

Tāpat pēc vides dejas iestudējumu pirmizrādēm un viesizrādēm 8. jūnijā, 10. augustā un 14. septembrī, kas tiks adaptētas Piņķu apkaimē, visi skatītāji un mākslinieki ir aicināti uz pēc izrāžu sarunām, ko moderēs žurnālists Dīvs Reiznieks.

Ieeja un dalība norisēs bez maksas.

Ēnu foto ar violetu un tumšu tekstu virsū par deju pasākumu