Mārupes novadā patriotiskā gaisotnē svinēti valsts svētki un ar ekspedīciju purvā atklāta aktīvā tūrisma sezona

05.05.2016.

4.maijā Mārupes novadā patiriotiskā gaisotnē un ar baltiem galdautiem izskanējis Mārupes novada Gadatirgus Konrāda skvērā, kur apmeklētājiem bija iespēja iegādāties dažādus novada mākslinieku, mājražotāju un amatnieku darinājumus, baudīt mūsu mārupiešu priekšnesumus, zīmēt, gleznot un aktīvi darboties radošajās darbnīcās.

bilde_gadatirgus

Vienlaikus, atklājot aktīvā tūrisma sezonu Mārupē, novadnieki devās 3 stundu piedzīvojumu ekspedīcijā "Atklāj Medema purvu!" kopā ar dabas pētnieku un tūrisma gidu Juri Smaļinski. Ņemot vērā lielo pieprasījumu, ekspedīcija notika divos piegājienos. Dalībniekiem bija brīnišķīga iespēja uzzināt ko jaunu un pabradāt pa mežonīgākiem purva apstākļiem - pārvietoties pa ciņiem, lēkt pāri grāvjiem, sastapties ar zalkšiem un odzēm, aptaustīt ķirzakas, klausīties putnu čalas un redzēt daudz citu dabas velšu, kas satopamas tepat lielpilsētas pievārtē.

ekspedicija

Dabas zinātājs un gids Juris Smaļinskis sociālās vietnes Facebook kontā pēc ekspedīcijas dalījās piedzīvotājā: Šodien svētku svinēšanu apvienojām ar savas valsts dabas izziņu - pārgājienu pa Medemu purvu, kas atrodas Mārupes pievārtē. Bija neticami liela interese no vietējo mārupiešu un citu puses.Jāpiezīmē, ka lielākā daļa no klātesošajiem, kaut arī dzīvo tiešā purva tuvumā, tajā bija pirmo reizi. Gājām, runājāmies par to, kā purvs ir izstrādāts kūdrā, kāda ir purvu nozīme dabas un cilvēka dzīvē. Drusku pastaigājām arī pa ciņiem, lai būtu "pa īstam", nevis virtuāli. Prieks, ka tik daudz jaunu cilvēku, kuriem interesē brīvdienā iziet dabā, nevis pavadīt to veikalā, pie datora vai telefona. Neviens no viņiem nebīdīja skārienjūtīgo ekrānu. Gāja un klausījās, uzdeva jautājumus. Šis nebija virtuāls pasākums, bet īsts - ar smaržām (vaivariņi), garšām (dzērvenes), dzirdi (putnu balsis) un citām maņām. Mācījāmies nebaidīties no čūskām, kas neko ļaunu cilvēkam nedara. Lielākā daļa pirmo reizi pieskārās čūskai (zalktim) un glodenei. Redzējām arī odzi. Tikai tad, kad cilvēks ir iepazinis, sapratis un nebaidās, tas var patiesi mīlēt un tad arī sargāt. Pa īstam, nevis virtuāli! No purva iznesām arī tukšās stikla šņabja pudeles un divlitrīgās alus pudeles. Tās nav tūristu atstātas. Tie ir dīvaini ļaudis, kas iet purvā ar šņabi kabatā. Un izskatās, ka ne viens vien. Cilvēki, kas iet dabā ar mugursomu, neko aiz sevis neatstāj, jo viņi nenes līdzi lieku svaru, kas pēcāk pārvēršas atkritumos. Gājām saudzīgi, cenšoties netraucēt dzīvo dabu. Šķiet, ka izdevās. Arī daudzie smaidi pēc iznākšanas no purva liecināja, ka gājiens izdevies. Īsts, nevis virtuāls!”

DSC_9507

Pateicamies visiem Mārupes novada gadatirgus dalībniekiem, māksliniekiem, mājražotājiem un amatniekiem, kas priecēja gan mūs pašus, gan apmeklētājus. Paldies arī piedzīvojumu ekspedīcijas “Atklāj Medema purvu!” gidam un dabas zinātājam Jurim Smaļinskim par saistošajiem stāstiem par dabu un dalībnieku vešanu purvā, zirgu staļļa “Zirgzandales” saimniecei Sandrai Zaicevai par teicamo ekspedīcijas starta vietu. Un beidzot īpašs paldies visiem interesentiem un dalībniekiem.

Šeit pieejamas gan Mārupes novada Gadatirgus, gan piedzīvojumu ekspedīcijas foto: http://www.marupe.lv/galerijas/foto/