Mārupes novada pašvaldības policija par notikumiem novadā

19.02.2021.

Laika posmā no 1.februāra līdz 15.februārim Mārupes novada pašvaldības policijas dežūrdaļa ir saņēmusi un apkalpojusi 39 izsaukumu.

01.02.2021. plkst.09:02 tika saņemta informācija par to, ka Vētru ciemā ielas malā atrodas gulbis, kurš ir savainots un atrodas bezpalīdzīgā stāvoklī. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Lai sniegtu putnam palīdzību uz notikuma vietu tika izsaukti dzīvnieku patversmes darbinieki, kuri putnu nogādāja patversmē pie veterinārārsta.

06.02.2021. plkst.07:36 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur lielveikalā divas personas uzvedas agresīvi un traucē sabiedrisko kārtību. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka divi vīrieši alkohola reibumā ir uzbrukuši apsardzes darbiniekam un nodarījuši viņam miesas bojājumus. Personas tika aizturētas un nogādātas pašvaldības policijā. Uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija, kura pārņēma tālāko procesuālu darbību veikšanu. Par notikušo uzsākts administratīvo pārkāpumu process. 

06.02.2021. plkst.21:05 tika saņemta informācija, ka Jaunmārupē pie Dabas parka atrodas vairākas personas alkohola reibuma stāvoklī. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka divas personas ir alkohola reibuma stāvoklī, bet nav tādā stāvoklī, kas varētu traucēt mieru un kārtību. Ņemot vērā, ka tuvojas plkst. 22:00 tas ir laiks, kad ir noteikta mājsēde, ar personām tika veiktas preventīva rakstura pārrunas un palūgts doties mājās. Personas bez iebildumiem izpildīja policijas darbinieku likumīgās prasības. 

09.02.2021. plkst.20:55 tika saņemta informācija par to, ka Jaunmārupē kādā privātīpašuma teritorijā ir ienācis kāds vīrietis, kurš ir neadekvāts un nevar paskaidrot ko viņš meklē. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka persona ir alkohola reibuma stāvoklī un ir brūces uz sejas. Ņemot vērā radušos situāciju uz notikuma vietu tika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, kura sniedza personai medicīnisko palīdzību. Ņemot vērā notikušā apstākļus un auksto laiku, persona tika nodota ģimenes locekļiem. 

12.02.2021. plkst.17:55 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur notiek ģimenes konflikts. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka viena no personām ir alkohola reibuma stāvoklī un konflikts noticis sadzīvisku problēmu dēļ. Ņemot vērā, ka persona bija alkohola reibumā un konflikts notika bērna klātbūtnē, radot bērnam satraukumu un bailes, par notikušo tika uzsākts administratīvā pārkāpuma process par emocionālo vardarbību pret bērnu. Policijas klātbūtnē konflikts tika pārtraukts.

14.02.2021. plkst.19:03 tika saņemts izsaukums uz Mārupi par to, ka veikalā ir ienākusi kāda persona, kuras uzvedība ir neadekvāta un tiek traucēts veikala darbs. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Veicot pārrunas ar personu noskaidrojās, ka tai ir garīga rakstura veselības problēmas. Ņemot vērā, ka persona nebija veikusi prettiesiskas darbības tā tika nogādāta dzīvesvietā. 

15.02.2021. plkst.22:00 tika saņemts izsaukums uz Jaunmārupi, kur kādā privātīpašumā notiek ģimenes konflikts. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Viena no iesaistītajām personām bija alkohola reibumā un agresijas laikā bija lauzusi mēbeles, nodarot zaudējumus iesniedzējam. Ņemot vērā, ka bija nodarīti materiālie zaudējumi, pēc piekritības uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija, kurai tika nodota agresīvā persona tālāko procesuālo darbību veikšanai.  

Laika posmā no 1.februāra līdz 15.februārim Mārupes novada pašvaldības policijas amatpersonas pieņēma 16 administratīvā pārkāpuma procesa lēmumus, t.sk.: 

Par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personu mieru, iestāžu, komersantu vai citu institūciju darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību (sīkais huligānisms) – 3;

Par Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpšanu – 1;

Par Dzīvnieku aizsardzības likuma pārkāpšanu – 8;

Par Atkritumu apsaimniekošanas likuma pārkāpšanu – 1;

Par Apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu – 3.