Mārupes novada pašvaldības policija par notikumiem novadā

16.11.2020.

Laika posmā no 1.novembra līdz 15.novembrim Mārupes novada pašvaldības policijas dežūrdaļa ir saņēmusi un apkalpojusi 53 izsaukumu.

02.11.2020. plkst. 21:13 patrulēšanas laikā pašvaldības policijas ekipāža Skultē ievēroja MERSEDES markas automašīnu, kuras vadītājs ieraugot policijas patruļmašīnu strauji nogriezās sānceļā radot aizdomas, ka vadītājs izvairās no tikšanās ar policijas darbiniekiem. Ieslēdzot speciālās gaismas signalizāciju vadītājam tika norādīts nobraukt ceļa malā un apstāties. Pie pārbaudes tika noskaidrots, ka vadītājam nav vadītāja apliecības un automašīnai nav veikta tehniskā apskate. Uz notikuma vietu tika izsaukta ceļu policija, kura pārņēma tālāko procesuālo darbību veikšanu.

07.11.2020. plkst.11:45 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur mežaudzē iespējams ir pakārusies kāda persona. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā sniegtā informācija apstiprinājās. Par notikušo tika informēta Valsts policija, kuras darbinieki ieradās notikuma vietā un pārņēma tālāko procesuālo darbību veikšanu. Par notikušo tika uzsākts kriminālprocess.

12.11.2020. plkst.13:58 tika saņemta informācija, ka Mārupē pie kāda īpašuma ir pamests velosipēds. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Pie pārbaudes noskaidrojās, ka minētais velosipēds ir meklēšanā Rīgas policijas iecirknī. Velosipēds tika nogādāts uz dežūrdaļu. Par atradumu tika informēta Valsts policijas teritoriālā nodaļa, kura ieradās pēc velosipēda.

13.11.2020. plkst.01:58 tika saņemta informācija par to, ka uz autoceļa P132 (Mārupe-Jaunmārupe) ir notriektas trīs stirnas. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Par notikumu tika informēta mežniecība. Ņemot vērā, ka notikuma vietā automašīna neatrodas, sabrauktie dzīvnieki tika nodoti utilizācijai.

15.11.2020. plkst.02:40 tika saņemts izsaukums uz Jaunmārupi, kur notiek ģimenes konflikts un tiekot traucēts naktsmiers. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Pie apstākļu noskaidrošanas tika konstatēts, ka alkohola lietošanas laikā ir izcēlies konflikts starp radiniekiem mantojuma dēļ. Abām personām tika izskaidrota mantojuma apstrīdēšanas kārtība un tās tika brīdinātas par atbildību, kura var iestāties par naktsmiera traucēšanu. Konflikts tika atrisināts uz vietas, atkārtoti izsaukumi netika saņemti.

15.11.2020. plkst.13:43 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur kādā privātīpašumā nepieciešama palīdzība NMPD darbiniekiem. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka persona ir neadekvāta un agresīva. Pašvaldības policijas darbinieki sniedza atbalstu agresīvās personas nogādāšanai ārstniecības iestādē.

Laika posmā no 1.novembra līdz 15.novembrim Mārupes novada pašvaldības policijas amatpersonas pieņēma 12 administratīvā pārkāpuma procesa lēmumus, t.sk.:

Par Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpšanu – 1;

Par dzīvošanu bez deklarētas dzīvesvietas – 1;

Par Atkritumu apsaimniekošanas likuma pārkāpšanu – 4;

Par Ceļu satiksmes likuma pārkāpšanu – 1;

Par COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldes likuma pārkāpšanu – 1;

Par Dzīvnieku aizsardzības likuma pārkāpšanu – 2;

Par Apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu – 1;

Pēc Mārupes novada domes saistošajiem noteikumiem – 1.