Mārupes novadā aizvadīta starptautiska jauniešu apmaiņas projekta aktivitāte

23.11.2022.

Mārupes novadā no 5. novembra līdz 13. novembrim norisinājās starptautiskā Erasmus+ jauniešu apmaiņa “COOPERATION”, kurā pulcējās jaunieši no Vācijas, Vīsbādenes un Mārupes novada, lai kopīgi diskutētu un izstrādātu video materiālus par tēmu “Sadarbība”. 

Apmaiņa


Šajā projektā jauniešiem norisinājās dažādas darbnīcas - saliedējošas aktivitātes komandām, baiļu pārvarēšana un sevis izzināšana, kā arī radošas aktivitātes multimediju jomā. 


Ar foto orientēšanās aktivitāšu un dažādu radošu uzdevumu palīdzību jaunieši nedēļas laikā iepazina Mārupes novadu un Rīgu. Projekta dalībniekiem bija iespēja piedalīties Lāzertag aktivitātē Rīgā, kas saliedēja projekta dalībniekus vēl ciešāk un lika kārtīgi pakustēties.


Projekta rezultātā tika radīti trīs video, ko filmēja, apstrādāja un montēja paši projekta dalībnieki, lai radošā veidā parādītu, kā viņi izprot sadarbību. Video materiāli jauniešiem bija jāveido, izvēloties konkrētu žanru un video formātu.


Pēc projekta dalībnieki ir vienojušies par turpmāko sadarbību un plāno īstenot līdzīgus projektus Mārupes novadā un Vācijā. Projekta noslēgumā dalībnieki saņēma “Youthpass” sertifikātus, kas apliecina viņu dalību projektā, kā arī iegūtās zināšanas un prasmes. 


Projekts tika īstenots ar Erasmus+ finansējumu.

Fotogalerija

Einārs Ervīns Deribo,
Mārupes novada Izglītības pārvaldes
vecākais jaunatnes lietu speciālists,
projekta “COOPERATION” koordinators Latvijā