Mārupē uzstādīti divi ātruma mērīšanas displeji

14.09.2021.

Tagad arī Mārupe var lepoties ar diviem ātruma mērīšanas displejiem, kas informē braucējus par faktisko braukšanas ātrumu - motivē ātrākos samazināt to, bet apzinīgākos iepriecina ar smaidošu emocijikonas zīmi. Šādi displeji Mārupes novadā ir izvietoti pirmo reizi. Idejas iniciatori un projekta autori ir Mārupes iedzīvotāji Kristaps Beķeris un Gunita Ievkalne, kuri izmantojuši projektu konkursa “Mārupe - mūsu mājas 2021” rīcības “Maza meroga infrastruktura” iespējas, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību Mārupē un popularizētu arī Mārupes novadu kā novadu, kas, papildus valstī noteiktajām prasībām, rūpējas par savu iedzīvotāju un novada viesu drošību uz ceļa. Viens displejs ir uzstādīts Vecozolu un Pētera ielas krustojumā, bet otrs - Lielās un Pededzes ielu krustojumā.

Projekta autori ir ne tikai mārupieši, bet abi aktīvi darbojas biedrībā “Mārupes uzņēmēji”, kur G.Ievkalne ir administratīvā vadītāja, bet K.Beķeris aktīvs biedrs jau vairāku gadu garumā. Biedrība ir bijusi tā vieta, kur radās ideja par dalību projektā “Mārupe - mūsu mājas”. Tā kā biedrība jau bija iesniegusi vienu pieteikumu, tad abi nolēma realizēt ideju un gatavot projekta pieteikumu no SIA “EDAT”, kas ir K.Beķerim piederošs uzņēmums.

Gatavojot projekta pieteikumu, pieredzes nolūkos abi sazinājušies ar citu pašvaldību pārstāvjiem, lai iegūtu plašāku informāciju un izvēlētos labāko risinājumu, kā arī regulāri komunicējuši ar Mārupes novada domes vadību, vienojoties par atbilstošāko ceļa zīmju atrašanās vietu un būtiskiem tehniskiem jautājumiem. Uzstādītās interaktīvās ātruma mērīšanas ceļa zīmes veic ne tikai informatīvu funkciju, bet arī ātruma mērījumu uzskaiti, iegūtie dati pieejamie pašvaldībai, lai veiktu analīzi un novērtētu faktisko situāciju uz ceļiem. Ceļa zīmes ir personificētas, uz tām redzams Mārupes novada logo. Šī bija projekta autoru ideja, lai Mārupes novads atšķirtos no citiem novadiem.

K.Beķeris un G.Ievkalne ir gandarīti par paveikto, cer, ka smaidošā emocijikona, kas tiek attēlota displejā, ievērojot atļauto ātrumu, spēj uzlabot arī autobraucēja noskaņojumu, aicina ikvienu rūpēties par mūsu novadu un visiem novēl vēl vairāk smaidu. Projektu konkurss “Mārupe - mūsu mājas” tiek izsludināts reizi gadā, un atbalstītie projekti tiek finansēti no Mārupes novada pašvaldības ikgadējā budžeta līdzekļiem.


Kristaps Beķeris un Gunita Ievkalne