Iesāc pavasari aktīvi

27.04.2021.

Pavasaris tā vien aicina notraukt putekļus no velosipēdiem un doties jaunu velo maršrutu izpētē vai arī jau zināmu vietu apskatē. Mārupes novadā ir izveidoti vairāki tuvāki un tālāki velo maršruti, kurus aicinām izbraukt, tādējādi iepazīstot novada vēstures un dabas vērtības.

Lai iepazīstinātu iedzīvotājus un viesus ar Mārupes novada tūrisma piedāvājumu, no 26. aprīļa līdz 16.maijam pie 16 novada tūrisma objektiem tiks izvietoti QR kodi. Noskanējot šos kodus, izmantojot jebkuru aplikāciju QR nolasīšanai, varēs noklausīties nelielu stāstiņu par konkrēto vēstures vai dabas objektu.

QR kodi ar audio stāstījumu izvietoti sekojošās vietās novadā:

 1.  Mārupes kultūras nams – logā pie Kultūras nama dienesta ieejas
 2.  Konrāda skvērs – pie velomaršruta stenda
 3.  Mārupes ģimnāzija – pie skolas vārtiem
 4.  Jaunmārupes dabas parks – soliņš pie parka ieejas no rotaļlaukumu puses
 5.  Švarcenieku muiža – logs pie ieejas durvīm
 6.  Mārupīte – tiltiņš pār upīti pie bērnudārza “Lienīte”
 7.  Neriņa – tilts pār upīti virzienā uz Skultes balto krustu
 8.  Skultes baltais krusts – informatīvais stends
 9.  Dzilnupīte –dabas un vēstures maršruta stends pie laipas pār Dzilnupīti
 10.  Skultes militārā lidmašīna – pieturas aizmugure pie lidmašīnas
 11.  Skultes dabas parks – elektrības kaste pie Skultes dienas centra, virzienā no dienas centra stāvvietas
 12.  Božu ūdenskrātuve – informatīvā norāde ezera A pusē
 13.  Medemu purvs – koks Mārupītes gatves un Lapiņu dambja krustojumā
 14.  Mārupes ūdenstornis – elektrības kaste
 15.  Lidostas skatu laukums – uz atsevišķa mietiņa pie skatu laukuma paaugstinājuma
 16.  Dabas un vēstures maršruts – stends pie maršrutā labiekārtotās atpūtas vietas.

P.S. Ja pamani, ka kādā no vietām QR kods ir pazudis vai bojāts, droši raksti uz turisms@marupe.lv, un tas visdrīzākajā laikā tiks atjaunots.

Maršruta karti var saglabāt, lejuplādējot telefonā vai viedpulkstenī GPX failu, kas pieejams katram maršrutam atsevišķi, un pēc tam sekot kartei tiešsaistē.

1. Dabas vērtību maršruts.  Maršruta apraksts - Dabas vērtību velo maršruta garums ir 32,64km, ietver gan asfaltētus, gan grantētus ceļa posmus. Maršruta ceļā ir apskatāmas 8 dabas vērtības: 3 mazupītes – Mārupīte, Neriņa un Dzilnupe, 5 dižkoki – 4 dižozoli pie Mārupes vidusskolas un viens dižbērzs Bebru ielā pie mājas “Zālīši” – Zālīšu dižbērzs.

2. Aviācijas tūrisma maršruts. Maršrutā iespējams apskatīt ar aviāciju saistītus objektus, kā arī iepazīt Mārupes apkārtnes lidostas tuvumā.

3. Jaunmārupe - Božu ūdenskrātuve. Maršruta garums 16,2km, ietver asfaltētus, grantētus un meža celiņus. Maršrutā iespējams apskatīt dažādus industriālus un arī dabas objektus Mārupes novadā.

4. Jaunmārupe - Cenas tīrelis. Maršruta garums 32,8km, ietver asfaltētus, grantētus un meža celiņus. Maršrutā iespējams apskatīt dažādus industriālus un dabas objektus ne vien Mārupes, bet arī Babītes novadā.

5. Jaunārupes loks. Maršruta garums 6,8km, ceļa segums asfalts un parka celiņš. Iepazīstiet Jaunmārupes pievilcību, apskatot aktīvās atpūtas, dabas un arhitektūras objektus.

6. Mārupe - Baloži. Maršruta garums 30km, ietver asfaltētus, grantētus un meža celiņus. !!! Ievērot maksimālu drošību, šķērsojot dzelzceļu un augstas satiksmes intensitātes ielu!!! Maršruts iepazīstina ar tūrisma piedāvājumu Mārupes, Ķekavas un Olaines dabas un vēstures vērtības.

7. Mārupe - Beberbeķu dabas parks. Maršruta garums 29,3km, ietver asfaltētus, grantētus un meža celiņus. !!! Ievērot maksimālu drošību, šķērsojot augstas satiksmes intensitātes ceļus!!! Maršruts dod iespēju iepazīt Mārupes novada ciemu dažādību un Babītes novada dabas vērtības. Maršrutu iespējams pagarināt līdz Jūrmalai, dodoties gar Beberbeķu ezeru līdz Rīgas - Jūrmalas veloceļam.

8. Mārupe - Jaunmārupe. Maršruta garums 25,5km, ietver asfaltētus, grantētus un meža celiņus. Savieno Mārupes un Jaunmārupes ciemus, ļaujot iepazīt neiepazīto tepat tuvumā.

9. Mārupe - Melnā ezera purvs. Maršruta garums 34,8km, ietver asfaltētus, grantētus un meža celiņus. !!! Piemērots ekstrēmu sajūtu cienītājiem!!! Augsta ūdens līmeņa gadījumā, maršruts vietām var applūst.

10. Mārupes loks. Maršruta garums 10,5km, asfaltēti un grantēti ceļi. Iepazīsti Mārupes un Māras ciemu visā krāšņumā.

11. Mārupīte - Māras dīķis. Maršruta garums 14,2km, ietver asfaltētus, grantētus celiņus un taciņas gar Mārupīti Mārupes novadā un Rīgas pilsētā. Maršrutā iespējams apskatīt dabas un vēstures vērtības gar Mazupīti Mārupīti.

Papildus informācija par maršrutiem pieejama ŠEIT . 

P.S. Vienmēr, dodoties ceļā ar velosipēdu, ievēro visus ceļu satiksmes noteikumus un neapdraudi savu veselību. Ja neesi draugos ar velosipēdu, droši dodies pastaigā ģimenes lokā!