Babītes vidusskolas skolēnu pašpārvalde rada idejas un iedvesmo darbībai

01.06.2022.

Neskatoties uz pandēmijas izraisīto situāciju valstī, Babītes vidusskolas Skolēnu pašpārvalde ir aktīvi darbojusies visu mācību gadu - organizējusi aktivitātes digitāli un pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas viena mēneša laikā noorganizēja veselus četrus pasākumus klātienē. 

Kā pirmais bija ikgadējais pasākums “Popiela”, kas notika aprīlī. Šogad tas norisinājās neierastā formātā – katra klase izveidoja priekšnesumu kā video filmiņu, kas pēc tam tika atskaņota zālē. Visus video divās kategorijās: 5. - 8. un 9.-12. klases vērtēja neatkarīga žūrija, kura noteica Popielas uzvarētājus. Pirmo vietu ieguvēji saņēma gardas picas no “Mārupes picas”. Pārējie uzvarētāji mielojās ar gardumiem, kurus sagādāja skola.

Aprīļa otrajā pusē, kā visas skolas, arī Babītes vidusskola piedalījās Olimpiskajā sporta dienā. To organizēja Skolēnu pašpārvaldes biedri, sadarbībā ar sporta skolotājiem. Kopīgiem spēkiem bija noorgnizēta aktivitāšu un sajūsmas pilna diena visiem skolas skolēniem un pedagogiem. Bija iespēja piedalīties futbola un basketbola čempionātos, skrituļot apkārt ūdenskrātuvei, orientēties pa tuvāko apkārtni, kā arī sadarboties vēl dažādās interesantās aktivitātēs.


“Sporta diena bija ļoti labs veids, kā labi pavadīt laiku ar saviem klasesbiedriem, iepazīt skolas biedrus, vienlaikus sportojot, attīstot fizisko sagatavotību. Ļoti patika, ka skanēja mūzika, kas deva jautrāku atmosfēru. Sporta diena bija ļoti izdevies pasākums, ko ar nepacietību gaidu arī nākamajā mācību gadā!” - 11.b klases skolniece


Kopš pagājušā mācību gada esam aizsākuši jaunu tradīciju – nomināciju ceremonija “BVSK Zvaigzne”, kuru šogad turpinājām. Martā tika izziņotas deviņs nominācijas, kurās ikviens varēja nominēt jebkuru skolas skolēnu vai skolotāju. Aprīļa beigās sadarbībā ar uzņēmumiem “Lāči” un “Digitalstream” norisinājās apbalvošanas ceremonija, kur balvas saņēma uzvarētājs katrā nominācijā. 


Un visbeidzot – Babītes vidusskola ir plaši zināma ar savām grandiozjām Ziemassvētku ballēm. Pandēmija to šogad neatļāva izveidot, tomēr pašpārvaldes dalībnieki neatmeta cerību izdejoties un gaidīja ierobežojumu atcelšanu. Maija sākumā izdevās noorganizēt lielo “Pavasara balli”, kurā bija dažādas aktivitātes, dzīvā mūzika un dejas. 


“Man ļoti patīk skolēnu pašpārvaldes organizētie pasākumi, jo tas ir veids, kā mēs vairāk varam socializēties ar skolas biedriem. Man mīļākais no šī gada pasākumiem bija Popiela, jo bija jautri, redzējām citu klašu dinamiku, bija iespēja salīdzināt klases savā starpā, jo divus gadus nebijām tikušiem pandēmijas dēļ. Šie pasākumi tiešām palīdz ieviest skolā patīkamāku gaisotni.” – 8. klases skolniece.


Noteikti jāpiemin, ka 38 dalībnieku lielā pašpārvaldes komanda ikdienā ne tikai organizē pasākumus, bet arī veicina skolēnu labbūtību un saliedēšanos savā starpā. Pašpārvaldes biedri piedalās dažādos sevis attīstošos projektos un klausās izglītojošas lekcijas. 


“Šis mums visiem bija diezgan saspringts laiks, jo ļoti daudz organizatorisko darbu norisinājās vienlaicīgi, taču mēs tikām ar to galā. Lai to izdarītu, veidojām dažādus pašpārvaldes komandas saliedēšanas pasākumus, kas visiem palīdzēja kļūt empātiskākiem. Es vairāk pašpārvaldi uzskatu kā vienu lielu ģimeni, kas tiecas uz kopīgu mērķi. Arī nākamajam gadam mums ir lieli plāni, kuriem gatavojamies jau laicīgi,” skolēnu pašpārvaldes prezidente Melānija Krista Lubiņa.


Babītes vidusskolas Skolēnu pašpārvalde