Aviācijas muzejs pārcelts uz jaunu mājvietu Skultē

14.09.2021.

Rīgas Aviācijas tehnikas muzejs, kas līdz šim atradās lidosta “Rīga” teritorijā netālu no gaisa satiksmes torņa, augusta beigās ar lidostas “Rīga” atbalstu pārcelts otrpus skrejceļam. Aviācijas muzeja jaunā mājvieta atrodas uz lidostai piederošās zemes Skultē blakus tūristu iecienītajam lidmašīnu vērošanas laukumam.
Aviācijas tehnikas muzejs veidojies 40 gadu laikā, tajā aplūkojamā padomju aviācijas tehnika ir lielākā kolekcija, kas atrodama ārpus bijušās Padomju savienības robežām. Oficiāli muzejs eksistē kopš 1997.gada, bet muzeja pirmsākumi meklējami 1965. gadā, kad tika nodibināts Rīgā dzimušā vācbaltu izgudrotāja Frīdriha Candera vārdā nosauktais “Jauno Lidotāju Klubs”. Muzeju izveidojis un vada aviācijas inženieris Viktors Talpa, kas tolaik strādāja Latvijas civilās aviācijas pārvaldē. Kluba rīcībā ir ap 40 gaisa kuģu, daudzi eksponāti ir unikāli, piemēram, helikoptera “M16” eksponāts, kas ir vienīgais Baltijā un savulaik bijis lielākais pasaulē.
Pēc PSRS sabrukuma kluba finansēšana tika pārtraukta, un radās jautājums, kur paliks kolekcija. Lidostas „Rīga” vadība klubam piedāvāja savu teritoriju tehnikas izvietošanai. Muzeja pārcelšana uz jaunu mājvietu saistīta ar lidostas attīstības plāniem. Vietā, kur līdz šim atradās muzeja kolekcija, plānots būvēt “airBaltic” tehniskās apkopes angāru jaunajām “Airbus” lidmašīnām.

Pašlaik muzejs apmeklētājiem vēl nav pieejams.


Uva Bērziņa,
sabiedrisko attiecību speciāliste