4.maijā Mārupes novadā ar piedzīvojumu ekspedīciju un gadatirgu atklās Aktīvā tūrisma sezonu

02.05.2016.

4.maijā Mārupes novadā tiks godināta valsts neatkarības atjaunošana un atklāta Aktīvā tūrisma sezona. Dienas ietvaros Mārupes iedzīvotāji un citi interesenti tiek aicināti apmeklēt gadatirgu, kurā savus ražojumus piedāvās vietējie novada amatnieki, mājražotāji un mākslinieki. Gan bērniem, gan pieaugušajiem būs iespēja piedalīties radošās aktivitātēs un pusdienlaikā patriotiskā gaisotnē baudīt dokumentālo filmu “Īvāns”. Savukārt piedzīvojumu tīkotāji dosies ekspedīcijā “Atklāj Medema purvu!”* kopā ar dabas zinātāju un tūrisma gidu Juri Smaļinski.

Plkst.12.00 – Mārupes novada Gadatirgus

Mārupes Kultūras nama iekšpagalmā un Konrādu skvērā

Gadatirgū piedalīsies vietējie novada amatnieki, mājražotāji un mākslinieki. Varēs iegādāties sākot no novadā darinātām mazām apsveikuma kartiņām un rotām līdz auduma izstrādājumiem, interjera priekšmetiem, kalumiem, pinumiem, ādas izstrādājumiem, u.c.

Šogad papildu piedāvājumā būs arī dažādi stādi - tiks pārstāvēta Zemnieku saimniecība “Orhidejas” Mārupē un stādu audzētājs Valdis Vadzinskis no Jaunmārupes. Tirdziņā piedalīsies pat trīs Mārupes vidusskolas mācību uzņēmumi - SMU “SYZYGY’’, kas ražo vannas bumbas,  SMU’’ Billows’’, kas ražo grāmatu vākus ar spilvena funkciju un SMU “Wooger”, kas piedāvā oriģinālus sienas pakaramos koka zara formā.

Apmeklētāji varēs nogaršot gardas pankūkas ar dažādiem pildījumiem un mieloties ar citiem gardumiem. Gan bērnus, gan pieaugušos priecēs aizraujošas radošas aktivitātes.

Plkst.13.00 – kopīgi atcerēsimies Latvijas vēsturiskos notikumus Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā ar dokumentālo filmu “Īvāns”

Mārupes Kultūras nama zālē

Filma tapusi gada garumā, filmēšanas grupai izbaudot Daiņa Īvāna uzticēšanos un viesmīlību viņa dzimtas mājās ‘’Īvānos’’. Filmā redzami unikāli kadri no vēstures arhīviem un Daiņa Īvāna personiski filmētajām ģimenes kinohronikām. Filmas garums 80 min. Ieeja bez maksas.  

Aicinām visus mārupiešus 4.maijā, godinot valsts neatkarības atjaunošanu, pusdienot un vakariņot pie svētku galda ar balto galdautu!

*Pieteikumu pieņemšana dalībai piedzīvojumu ekspedīcijā “Atklāj Medema purvu” pārtraukta, jo sasniegts maksimālais iespējamais dalībnieku skaits!