Tūrisms

Olaines un Mārupes novada jauniešus aicina uz vakaru mežā "Gatavo dabā!"

17.05.2023.

Biedrība “Pierīgas partnerība”, reģionālais Eurodesk informācijas punkts sadarbībā ar Eurodesk reģionālo koordinatoru “Creative Minds for Culture”  Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros  23. maijā organizē Mārupes un Olaines novada jauniešiem vakaru mežā "Gatavo dabā!" 

 

gatavo mežā
Pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu sadarbību starpnovadu līmenī, radīt kopīgas idejas vietējās teritorijas attīstībā, iepazīstināt jauniešus ar līdzdalības iespējām Olaines un Mārupes novados un informēt jauniešus par mobilitātes iespējām Eiropā.


Mārupes un Olaines novada jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem aicināti kopā ar ēdiena entuziastu un garšu pētnieku Renāru Purmali doties mežā, lai iepazītu Olaines novada neskartās dabas takas un noslēgumā šefpavāra pavadībā kopīgiem spēkiem gatavotu uz ugunskura zupu. Pārgājiena laikā jaunieši saliedēsies, attīstīs turpmāko sadarbību un uzzinās par to, kur meklēt aktuālo informāciju par ES jaunatnes programmu iespējām. 


Pulcēšanās pasākumam plkst. 17.30, bet noslēgums paredzēts plkst. 21.00. 


Iepriekšēja pieteikšanās pasākumam obligāta, aizpildot pieteikuma formu: https://ej.uz/vakars_meza (vietu skaits ierobežots).

Pieteikšanās atvērta kamēr tiks sasniegts maksimālais dalībnieku skaits. Pasākums ir bez maksas.


Pasākuma programma:

  • 17.30 dalībnieku reģistrācija, tikšanās Olaines novadā, Jaunolainē pie Mežezera (precīzas koordinātas tiks nosūtītas dalībniekiem e-pastā); 
  • 18.00 pasākuma dalībnieku iepazīšanās, sadraudzība;
  • 18.10 ievadinstruktāža par pasākuma drošības un kārtības jautājumiem; 
  • 18.20 pasākuma aktīvā daļa ar vadītāju Renāru Purmali un uzdevumiem; 
  • 19.00 - 20.30 ēstgatavošanas meistarklase dabā, interaktīvas sarunas un uzdevumi par jauniešu mobilitātes iespējām, Eiropas programmām, Olaines un Mārupes novada jauniešu aktualitātēm un iespējām;
  • 20.30 - 21.30 noslēgums, izvērtēšana, dalībnieku došanās mājās.


Aktīvākajiem dalībniekiem veicināšanas balviņas no Eurodesk Latvija. 

Kas jāņem līdzi: atbilstošs apģērbs un apavi, lai varētu iet gan meža ceļu, gan izlauzties kādam krūmam cauri; ūdeni, ko padzerties pa ceļam; krūzīte siltam dzērienam, kā arī bļoda un karote zupai; soma, kur to visu salikt. 

Pasākumu atbalsta Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  un Eiropas Jaunatnes informācijas tīkls Eurodesk Latvia. Pasākuma sadarbības partneri: biedrība "Creative Minds for Culture", Olaines jauniešu centrs "Popkorns", Mārupes novada jauniešu centrs "Hēlijs".

 

Pasākuma programma


Biedrība “Pierīgas partnerība”