Tūrisms

Aizritējuši Ziemassvētku tirdziņi Mārupes novadā

27.12.2021.

Decembra nogalē Mārupes novadā notika divi Ziemassvētku tematikai veltīti dāvanu gadatirgi. Uz tiem no malu malām sabrauca tirgotāji un dāvanu pircēji.

19. decembrī  Babītes Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalžos”, Spuņciemā, notika tradicionālais “Ziemassvētku dāvanu gadatirgus”. Apmeklētājiem bija iespēja iegādāties plastilīnu, adījumus un tamborējums - no dūraiņiem līdz segām, koka izstrādājumus, gardu mājas sieru, smiltsērkšķu un ābolu produkciju - sulas, sīrupus, saldētas ogas, našķus, pirts lietas, dabīgo kosmētiku, marmelādi un konfektes no augļu un ogu sulām, cukurvati, ziepju un sveču komplektiņus, grāmatas, mājas gariņus, mārrutku produkciju un vēl visādas lielākas un mazākas dāvaniņas gan sev, gan saviem mīļajiem. Ziemassvētku gadatirgū varēja gardi paēst “Briedīškrogs” izbraukuma kafejnīcā, pie tam – speciāli apmeklētājiem iekārtotā apsildāmā ēšanas zonā ārā.

Paralēli  Ziemassvētku  tirdziņam iekštelpās (Babītes Kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā “Vietvalži” ēkā) bija aplūkojama floristikas darbu izstāde "Gaismas Vainags", lielajā zālē notika muzikāla Ziemassvētku brīnumu izrāde Mārupes novada ģimenēm ar bērniem.  E.Pāvula memoriālās izstādes un Salas pagasta vēstures ekspozīcijas zālē varēja apskatīt ekspress izstādi “Laika kamaniņas” un dažādu laiku Ziemassvētku un Jaunā gada apsveikuma kartītes. 

Plakāts


Izstāžu zāles vadītāja Dace Ulpe par izstādi “Laika kamaniņas”: “Cauri sniegiem, cauri laikiem mazās malkas kamaniņās "Vietvalžu" izstāžu zālē ir iebraukuši Ziemassvētki. Šī ir neparasta eglīte, jo tā ir pilna mīlestības, atmiņu un sirds siltuma - katrs rotājums, kas redzams tās zaros, kādreiz mirdzējis eglītē kādās no Salas pagasta mājām. Vai tas bijis pirms 50 vai 30 gadiem, tas sevī iemieso brīnumu, kuru mēs visi - mazi un lieli - gaidām šajos svētkos. Vissirsnīgākais paldies visiem, kas dalījās ar savām svētku bagātībām - Sandra Slivacka, Marita Bērze, Indra Kirsteine, Aija Vanaga, Ilona Savočkina!”

21. decembrī Mārupes Sporta centra laukumā notika Ziemassvētku vakara tirdziņš, kur bija ieradušies ap 30 tirgotājiem gan no Mārupes, gan no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām – Ogres, Tukuma, Cēsu, Bauskas, Salaspils, Siguldas, Valmieras novadiem, Rīgas, Jūrmalas un Jelgavas. Tirdziņa apmeklētāji varēja iegādāties visdažādākās lietiņas un veltes gan savam priekam, gan arī sagādājot dāvanas svētkiem – gardumus un saldumus, mārrutkus, mērces un sinepes, gaļas izstrādājumus, ābolus, medu, dažādu garšu ievārījumus, tējas, kāpostus, sīrupus un sulas, koku izstrādājumus, pirts lietas, dažādus tekstilizstrādājumus, porcelāna traukus un dabīgās ādas izstrādājumus. Tāpat tirdziņā varēja iegādāties picas, vafeles un siltos dzērienus, kas palīdzēja sasildīties un izjust Ziemassvētku garšas. Tirdziņā piedalījās arī SMU “Mārupietis”, piedāvājot apģērbus ar uzdruku Mārupietis. Tirdziņā bija ieradies Ziemassvētku vecītis ar draugiem no Ķepu patruļas - Čeis un Skaja -, kas izklaidēja un uzmundrināja mazos apmeklētājus. Ziemīgajā un aukstajā vakarā varēja sasildīties pie trīs izvietotiem ugunskuriem.

Plakāts

Foto galerija