Tūrisms

20. augustā durvis apmeklētājiem vērs 12 “mājas kafejnīcas”

16.08.2022.

 

 

1PPOlaineMNP

Iepazīt vietējās tradīcijas, kultūru un gardi paēst – tas viss būs iespējams “Mājas kafejnīcu dienās 2022”. Šogad vienas dienas kafejnīcas būs arī pie mums Pierīgā – Mārupes un Olaines novados - 20. augustā uz vasarīgu ciemošanos pie sevis aicinās 12 “mājas kafejnīcas”. 


Šīs 12 “kafejnīcas” savas durvis vērs vienu dienu, tādēļ ikviens tās apmeklētājs būs īpaši gaidīts. Kafejnīcās nobaudīt varēs visdažādākās maltītes jebkurai gaumei: no kapteiņa cienīgām brokastīm līdz gardām kūkām un kūciņām ar lavandas kafiju, no sātīgi pildīta kartupeļa līdz vēžiem pusdienās. 
Bez gardām maltītēm katrā vietā ir padomāts arī par kultūras programmu un atpūtu, lai motivētu uzturēties ilgāk: praktiskas lekcijas, Samuraju kaujas mākslas paraugdemonstrējumi, koncerti, pastaigu takas, bērniem: animatori, darbnīcas vai mini zoo. Katrā kafejnīcā saimnieki radīs gaisotni, lai 20. augusts pārvērstos par īpašu šīs vasaras dienu visai ģimenei. 


Informācija par Mārupes un Olaines novada mājas kafejnīcām un to piedāvājumu var atrast šeit: https://ej.uz/Pierigas_kafejnicas. 


Svarīgi atcerēties! Pirms došanās uz izvēlētajām mājas kafejnīcām ieteicams sazināties ar saimniekiem un pieteikt savu apmeklējumu, lai rezervētu galdiņu. Jāpārliecinās arī par darba laiku – mājas kafejnīcas strādā dažādos laikos. Un noteikti jāparūpējas par skaidru naudu makā, jo mājas kafejnīcās norēķini ir iespējami lielākoties tikai tā.


Akcijā "Mājas kafejnīcu dienas 2022", kas norit no jūlija līdz septembra vidum, viesos aicina vairāk nekā 400 Latvijas saimnieces un saimnieki 42 vietās visā Latvijā. "Mājas kafejnīcu dienas 2022" ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" organizēta akcija, ko Pierīgas teritorijā nodrošina biedrība "Pierīgas partnerība" pēc biedrības "Jaunolaines attīstībai" iniciatīvas ar Mārupes un Olaines novada pašvaldību atbalstu. Visus Latvijas dalībnieku piedāvājumus var apskatīt www.majaskafejnicas.lv .

MKD

1. Kafejnīca "Saules smarža" - Krones iela 20, Mārupe
2. Kafejnīca "Vaniļas idille" - "Lielbaloži" 2, Olaines nov.
3. Kafejnīca "Dižniedras" - "Dižniedras", Salas pag., Mārupes nov.
4. Kafejnīca "Bishop’s Grill" - Jasmīnu iela 9, Mežāres, Mārupes nov.
5. Kafejnīca "Kūdrinieka pusdienas" - Jelgavas 5, Olaine
6. Kafejnīca "SAULVEŽU dārzā pie kapteiņa" - "Saulveži", Rožu iela, Mārupes nov.
7. Kafejnīca "Divi ozoli" - "Rītupes", Jaunolaine, Olaines nov.
8./9. Kafejnīca "Dīķa veltes" - Atpūtas komplekss "Viesītes", Mārupes nov.
10. Kafejnīca "Mētras" - "Mētras", Mārupes nov.
11. Kafejnīca "Samuraju parks" - Kokaudzētava "Bulduri", "Samuraju parks", Babītes pag., Mārupes nov.
12. Kafejnīca "Migla" - alus darītava "Migla", Uzvaras līdums, Olaines nov.
13. Kafejnīca "Baznīckalna lavandas" - Olaines Sv. Elizabetes ev. lut. baznīcas teritorija, Jaunolaine, Olaines nov.


Informāciju sagatavoja biedrība “Pierīgas partnerība”