Sports

Laurai Penelei sestā vieta CSI2* Grand Prix maršrutā

16.05.2019.

Latvijas jaunā sportiste Laura Penele aizvadījusi stabilu sacensību nedēļas nogali Lietuvā, startējot CSI2* sacensībās “Horse Market Spring Tour 2019”, kur svētdien, 12.maijā sacensību galvenajā Grand Prix maršrutā ar zirgu Dundas V.D.M. ieguva sesto vietu. Šis bija maršruts ar 145 cm augstiem šķēršļiem un tas bija arī pasaules reitinga Longines Ranking ieskaites maršruts. 

laura

“Maršrutā bija vairākas āķīgas vietas, piemēram, trīskāršā sistēma ļoti tuvu stūrim, zirgs to pamana pēdējā brīdī. Laukums nav pārāk liels, sajūta ir līdzīga kā lecot manēžā, šķēršļi nāca viens pēc otra, nebija laika atvilkt elpu. Man paveicās, ka izlozēju 38. kārtas numuru, līdz ar to varēju paskatīties dalībniekus, kuri leca sākumā,” saka Laura Penele. 

Maršrutā kopā startēja 45 dalībnieki, deviņi dalībnieki pamatmaršrutā nefinišēja, bet vienpadsmit pamatmaršrutu veica bez soda punktiem un par galīgo vietu sadalījumu cīnījās pārlēkšanā. 

“Man galvenais uzdevums bija pamatmaršrutu izlekt tīri un iekļauties laika normā, jo lielā dalībnieku skaita dēļ, tā bija uzlikta diezgan īsa, tāpēc jau pamatmaršrutu gāju līdzīgi kā ātruma maršrutu, lai nedabūtu vienu soda punktu par laika normas pārtērēšanu. Diemžēl, Grand Prix pārlēkšanā vienu šķērsli nogāzām, bet tik un tā esmu priecīga, ka spēju uzrādīt stabilu rezultātu, visas dienas ierindojoties godalgotajās vietās,” saka sportiste.  

Penele šo sacensību otrajā dienā ar zirgu Dundas V.D.M. tik pat spēcīgā konkurencē izcīnīja uzvaru lielā apļa maršrutā, bet pirmajā dienā ierindojās trešajā vietā. 

Latviju “Horsemarket Equestrian Spring Tour 2019”  CSI2* sacensībās pārstāvēja septiņi sportisti, bet CSI1* sacensībās četri sportisti. Sacensības Lietuvā turpināsies arī šajā nedēļas nogalē, kad Grand Prix maršruts būs arī Pasaules kausa ieskaites maršruts.