Sports

Laura Penele ar Dundas V.D.M. PK posmā Tallinā izcīna pirmo Grand Prix uzvaru karjerā

07.10.2019.

Konkūriste, mārupiete Laura Penele ar zirgu Dundas V.D.M. oktobrī izcīnīja uzvaru Tallinas (CSI2*-W) Pasaules kausa posma “Alexela Grand Prix” (140-160cm) maršrutā, šī ir sportistes pirmā Grand Prix uzvara karjerā.

“Esmu ļoti, ļoti priecīga par savu un Dundas uzvaru, jo tā ir man līdz šim pati nozīmīgākā un lielākā uzvara – Pasaules kausa posma Grand Prix! Pagājušajā gadā mums pietrūka pavisam nedaudz, lai iekļūtu Grand Prix pārlekšanā, pamatmaršrutā nogāzām pēdējo šķērsli, bet šogad viss sanāca pēc plāna. Dundas ir lieliskā formā, visas trīs dienas veica visus maršrutus bez soda punktiem – pirmajā dienā mēs ieguvām 7.vietu, otrajā dienā 5.vietu un pēdējā, vissvarīgākajā dienā uzvarējām!” saka Laura Penele.

Pamatmaršrutā startēja 26 sportiskie pāri, pieci pamatmaršrutu veica bez soda punktiem un par vietu sadalījumu maršrutā cīnījās pārlekšanas maršrutā. Saīsinātajā distancē Laura Penele ar Dundas V.D.M. bija sekundi ātrāki kā pārējie dalībnieki un izcīnīja skaistu uzvaru (0-0/36,27), aiz sevis atstājot divus pieredzējušus igauņu sportistus.

“Pārlekšanā startēja vēl četri spēcīgi un pieredzes bagāti jātnieki, es startēju kā trešā, redzēju pirmo divu dalībnieku startus, kuri nostartēja viens par otru ātrāk, kad gāju arēnā, nolēmu, ka man nav ko zaudēt – visu vai neko! Visvairāk laika vinnēju tieši pēdējā taisnē, kur veicu par vienu lēkšu tempu mazāk nekā pārējie dalībnieki. Tas bija liels risks, bet šoreiz tas attaisnojās, es uzticējos Dundasam un viņš ļoti centās, lai nepieskartos pēdējam šķērslim. Paldies visiem par atbalstu, to ļoti jutu, sajūtas ir fantastiskas, kad arēna gavilē, pēc starta visi apsveic – smagais ikdienas darbs, ilgās stundas stallī un mīlestība pret zirgiem atmaksājas,” stāsta sportiste.

Kopā Latviju PK posmā Tallinā pārstāvēja desmit sportisti, izcīnot vairākas godalgotas vietas dažādas grūtības pakāpes maršrutos.

Avots: zirgam.lv