Sabiedrība

Mārupes novada pašvaldības policija par notikumiem novadā

23.03.2020.

Laika posmā no 1.marta līdz 15.martam Mārupes novada pašvaldības policijas dežūrdaļa ir saņēmusi un apkalpojusi 65 izsaukumus.

Sakarā ar Valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, lūgums Mārupes novada iedzīvotājiem atbildīgi attiekties pret noteiktajiem ierobežojumiem, kuri saistīti ar pašizolēšanos un personisko piesardzību. Saudzēsim katrs sevi un neapdraudēsim līdzcilvēkus. Neizplatīsim nepatiesu un nepārbaudītu informāciju sociālajos tīklos, kura var radīt līdzcilvēkos stresu un paniku. Jauniešiem lūgums neizplatīt nepatiesu informāciju (apkārtējiem kā izjokošanu), ka esat inficēts ar Covid-19, jo par šādas nepatiesas informācijas sniegšanu klātienē apkārtējiem var iestāties administratīvā atbildība. Būsim atbildīgi un vienoti un palīdzēsim viens otram.

01.03.2020. plkst.18:29 tika saņemts izsaukums uz Skulti, kur no veikala kases ir nozagta nauda. Nekavējoties ierodoties norādītajā vietā tika noskaidrots ka veikalā kāds jaunietis no kases aparāt ir nozadzis naudu. Pēc iegūtās informācijas tika noskaidrota aizdomās turamā persona. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas darbinieki, kuri pārņēma veikt tālākās procesuālās darbības.

02.03.2020. plkst.13:20 pie policijas iecirkņa tika ievērota persona, kurai bija redzami miesas bojājumi. Persona bija neadekvātā stāvoklī un nevarēja atbildēt uz policijas uzdotajiem jautājumiem iespējams veselības problēmu dēļ. Uz notikuma vietu nekavējoties tika izsaukta NMP, kura personu hospitalizēja. Par notikušo tika uzsākta resoriskā pārbaude un informēta Valsts policija.

02.03.2020. plkst.21:47 tika saņemta informācija, ka Mārupē pie kāda īpašuma atrodas guļoša persona stiprā alkohola reibumā. Nekavējoties ierodoties norādītajā vietā tika konstatēts, ka persona ir smagā alkohola reibumā, neorientējas apkārtējā vidē un nav spējīga paiet. Persona tika aizturēta un nogādāta pašvaldības policijā. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. Pēc apstākļu noskaidrošanas persona nogādāta dzīvesvietā.

03.03.2020. plkst.14:30 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur kāda iedzīvotāja ceļa malā ievērojusi iespējams nesprāgušu lādiņu. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka norādītais priekšmets nav sprādzienbīstams, līdz ar ko sapieru izsaukšana nebija nepieciešama. Atrastā manta nogādāta uz atkritumu konteineru.

04.03.2020. plkst.02:09 tika saņemta informācija, ka Skultē notiek ģimenes konflikts un ir nepieciešama policijas palīdzība.Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka konflikts ir starp ģimenes locekļiem sadzīvisku problēmu dēļ. Personas ir alkohola reibumā. Ar iesaistītajām pusēm tika veiktas preventīva rakstura pārrunas un tās tika brīdinātas par atbildību, kura var iestāties par naktsmiera traucēšanu. Policijas darbinieki ierobežojās ar mutvārdu aizrādījumu.

05.03.2020. plkst.15:04 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur degot BMW automašīna. Nekavējoties tika izsaukti VUGD. Ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka deg vieglā automašīna. Notikuma vietā cilvēki nav cietuši. Par notikušo informēta Valsts policija. Ugunsgrēks tika lokalizēts.

05.03.2020. plkst.12:38 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur pie lielveikala atrodas guļoša persona stiprā alkohola reibumā. Nekavējoties ierodoties norādītajā vietā tika konstatēts, ka persona ir smagā alkohola reibumā, neorientējas apkārtējā vidē un nav spējīga paiet. Persona tika aizturēta un nogādāta pašvaldības policijā. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. Pēc apstākļu noskaidrošanas persona nogādāta dzīvesvietā.

09.03.2020. plkst.10:11 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur kāda persona pie prīvātīpašuma bojā apstādījumus. Nekavējoties ierodoties norādītajā vietā tika konstatēts, ka persona lauž pūpolus un krāmē somā bez īpašnieka atļaujas. Personai tika izskaidrota pārkāpuma būtība un par apstādījumu bojāšanu tika uzsākta administratīvā lietvedība.

11.03.2020. plkst.18:18 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur kāda persona alkohola reibumā iet pa ielas vidu apdraudot ceļa satiksmi. Nekavējoties ierodoties norādītajā vietā informācija apstiprinājās. Persona tika aizturēta un nogādāta pašvaldības policijā. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. Pēc apstākļu noskaidrošanas persona nogādāta dzīvesvietā.

13.03.2020. plkst.18:42 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur kādā īpašumā ir izsists loga stikls un iespējams notikusi zādzība. Par notikušo nekavējoties tika informēta Valsts policija, kura pārņēma tālāko apstākļu noskaidrošanu un procesuālās darbības.

14.03.2020. plkst.03:50 patrulēšanas laikā tika ievērota kāda persona, kuras uzvedība radīja aizdomas ka persona ir nepilngadīga un ir lietojusi alkoholu. Pie pārbaudes informācija apstiprinājās. Persona tika aizturēta un nogādāta pašvaldības policijā. Uz notikumu vietu tika izsaukti NMP darbinieki, kuri konstatēja, ka hospitalizācija nav nepieciešama. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība.

14.03.2020. plkst.20:20 tika saņemta izsaukums, ka Mārupē ir noticis ceļu satiksmes negadījums, kur iesaistītas vairākas automašīnas. Par notikušo tika informēta NMP, Valsts policijas Ceļu policija un VUGD. Nekavējoties ierodoties norādītajā vietā tika konstatēts, ka viena automašīna sāka dūmot un bija nepieciešams atvērt automašīnas bagāžnieku. Vadītājs notikuma vietu bija pametis. Atverot automašīnas bagāžnieku tika konstatēts, ka tajā atrodas ierocim līdzīgs priekšmets. Tālākās procesuālās darbības pārņēma Valsts policijas darbinieki.

Laika posmā no 1.marta līdz 15.martam Mārupes novada pašvaldības policijas amatpersonas sastādīja 30 administratīvā pārkāpuma protokolus:

Pēc LAPK 171. panta 1.daļas un 2.daļas (Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu lietošanu atļāvusi pašvaldība, vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu) – 2;

LAPK 167. 2 panta 1. daļa (Par maznozīmīga miesas bojājuma, tas ir, miesas bojājuma, kas izraisījis īslaicīgas, maznozīmīgas sekas, bet nav izraisījis veselības traucējumu vai vispārējo darbspēju zaudējumu, tīšu nodarīšanu) —2;

Pēc LAPK 75. panta (Par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu) – 2;

Pēc LAPK 51.panta  (Par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos) – 1;

Pēc LAPK 140. panta 2.daļas un 3.daļas (Par ceļu aizsardzības noteikumu pārkāpšanu) – 1;

Pēc LAPK 148. panta 1.daļas (Par Elektronisko sakaru tīklu aizsardzības prasību pārkāpšanu) – 1;

Pēc LAPK 149.23panta 2.daļa (Par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu) – 1;

Pēc LAPK 149.10 panta (Par Apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu) – 19.

Pēc Mārupes novada domes saistošajiem noteikumiem – 1.