Mārupē 29. augustā tiks atklāta pirmā boulderinga siena

28.08.2023.

Veicinot jaunā sporta veida – boulderinga - popularizēšanu un pieejamību Mārupes novada iedzīvotājiem un viesiem, īstenojot LEADER projektu, jau šī gada 29. augustā tiks atklāta bolderinga āra siena Mārupes BMX parka teritorijā. Turpmāk ikvienam interesentam būs brīva pieeja mācīties un apgūt boulderinga prasmes, paplašinot arī zināšanas par šo sporta veidu.

Ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020. gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” biedrības “Pierīgas Partnerība” Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015 - 2020 līdzfinansēto projektu “Boulderings kā jauns āra sporta veids Mārupes novadā” Nr. 22-04-AL04-A019.2201-000005 ir uzstādīta vieglas konstrukcijas modulāra kāpšanas siena Tīrainē, kā daļa no Mārupes BMX parka teritorijas, tādejādi dažādojot aktīvās atpūtas iespējas un veicinot boulderinga atpazīstamību.

Foto

Boulderings ir kāpšanas sporta veids, kas ir pieejams ikvienam – gan jauniešiem, gan senioriem, gan bērniem, un tas motivē iedzīvotājus pavadīt laiku svaigā gaisā, fiziski darbojoties. Jau COVID ierobežojumu laikā sporta aktivitāšu norise iekštelpās tika ierobežota. Tādēļ radās ideja projektam, kas ļautu ikvienam nodarboties ar sportu: vidē, kur var piekļut jebkurš iedzīvotājs sev ērtā laikā. Sadarbībā ar biedrību "Mārupes BMX klubs", kas ir veicinājis velosporta attīstību un pieejamību, āra vingrošanas zāli, basketbola laukumu, skrituļslidošanas skolu bērniem u.c., šogad tiek paplašināta arī jauna sporta infrastruktūra – kāpšanas sporta veidam.

SIA “Dekorāciju darbnīca” cer, ka boulderings radīs interesi jauniešu vidū, lai motivētu turpmāku fizisko aktivitāti ikdienā. Šobrīd arī pasaulē interese par to palielinās, jo boulderings ar 2021 (2020). gada Olimpiskajām spēlēm ir iekļauts kā viena no disciplīnām. Lai gan kāpšanas sienas ir pieejamas, taču tas ir atšķirīgs no boulderinga, kas ir saistošs ikvienam, kas vēlas izmēģināt jaunas iemaņas, zināšanas. Tas ir sports, kurā tiek nodarbināts viss ķermenis, attīstot veiklību, līdzsvaru un spēku.

Boulderings ir alpīnisma disciplīna, kas pieejama ikvienam interesentam: nav nepieciešams pārinieks (drošinātājs), drošības sistēma (ir iespēja lietot matraci apakšā), ir gana zema, un virzība notiek apkārt plaknei, tādejādi vienlaicīgi var to izmantot vairāki cilvēki bez maksas.

Atklāšanas pasākums notiks šā gada 29. augustā plkst.18.00, kurā ikviens interesents ir aicināts izmēģināt savus spēkus kāpšanā. Līdzi vien nepieciešams ērts apģērbs.

Plašāka informācija: https://www.facebook.com/bmxmarupeklubs

Informējam, ka pasākumu laikā tiks fotografēts un/ vai filmēts. Iegūtie materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām!

 

Informāciju sagatavoja Oskars Plataiskalns (dekoracijudarbnica@dekoracijudarbnica.lv, tālr.: 29433117)

Plakāts