Amatierteātra "Kalambūrs" iestudējums "Leģendu sargi"

2021. gada 17. septembrī Babītes Kultūrizglītības centrā (Jūrmalas iela 14A, Piņķi, Babītes pagasts) amatierteātra "Kalambūrs" iestudējumā "Leģendu sargi" atdzīvosies Salas pagasta leģendas. Performanci varēs noskatīties gan plkst. 19.00, gan 20.00. Izrādes garums: 25 minūtes.

Anotācija: Mārupes novada amatierteātra “Kalambūrs” performance “Leģendu sargi” ir daļa no multimākslas projekta, kas tapis Babītes Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”.  Sākotnēji, balstoties uz dažādos avotos un literatūrā atrastām un izpētītām vietējām leģendām, tika izveidotas skulptūras, kurās attēloti patiesi vai mītiski notikumi un personas, bet vēlāk tapa izrāde – performance, kurā, fonā skanot leģendu tekstiem, amatierteātra aktieri ar kustību, mūzikas un gaismas partitūras palīdzību atdzīvina šīs leģendas piecās etīdēs. Performances pirmizrāde notika 2020. gada 19. septembrī, bet šī gada jūlija beigās “Kalambūrs” ar šo izrādi pārstāvēja Latviju Starptautiskajā Baltijas valstu amatierteātru festivālā “Baltijas Rampa” Vīlandē, Igaunijā. Projekta “Leģendu sargi” mērķis ir nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un popularizēšana vizuāli pievilcīgā un neparastā veidā, vienlaikus arī izzinot un pētot vietējo vēsturi un mudinot uz to arī skatītājus.

Skulptūras ir apskatāmas KIC filiāles “Vietvalži” āra ekspozīcijā, to autore ir Sabīne Upeniece-Pika, leģendas apkopoja Dace Ulpe. Performances piecu etīžu režisori ir Māris Zabarovskis un Sabīne Upeniece-Pika.

Izrādes ilgums ~ 30 minūtes. 

Ieeja bez maksas (vietu skaits zālē ierobežots). Pie ieejas būs jāuzrāda COVID - 19 sertifikāts (bērniem līdz 12 gadu vecumam, kas apmeklē pasākumu kopā ar vecākiem, sertifikāts nav nepieciešams).

Leģendu sargi