Kultūra

Tūrisma informācijas un amatu mājā aizvadīti radoši vakari kopā ar novada meistariem

12.02.2024.

Šogad aizvadīti jau divi radoši piektdienu vakari Mārupes novada Tūrisma informācijas un amatu mājā kopā ar novada meistariem. Lai cildinātu un izceltu mūsu novada māksliniekus, mājražotājus un amatniekus, Mārupes novada Tūrisma un uzņēmējdarbības atbalsta aģentūra šogad organizē meistarklases un lekcijas, kurās aicinām novadniekus un viesus kopā radīt, iemācīties ko jaunu un iepazīt mūsu meistaru darbu.

19. janvārī Mārupes novada Tūrisma informācijas un amatu mājā aizvadījām burvīgu vakaru kopā ar biedrības "Marutas Raudes mākslas centrs" vadītāju un mākslinieces piemiņas sargātāju Alfu Raudi, ienirstot sarunās par porcelānu un dekorējot traukus pēc mākslinieces Marutas Raudes (1965 - 2018) motīviem. Vienlaikus no 15. līdz 31. janvārim interesanti varēja aplūkot porcelāna mākslinieces radītos darbus izstādē "BALTS". Marutas Raudes porcelāna darbi izstādīti vairāk nekā 20 personālizstādēs, tie sastopami muzejos ne tikai Latvijā, bet arī Austrālijā, Turcijā, privātkolekcijās Zviedrijā, Amerikas Savienotajās Valstīs un Honkongā, tādēļ esam lepni, ka maza daļiņa no mākslinieces darinātā bijusi skatāma mūsu telpās.

porcelāna meistarklase

porcelāna meistarklase

porcelāna meistarklase

9. februārī Mārupes novada Tūrisma informācijas un amatu mājā gaisā virmoja vaska, ziedu un dažādu smaržu aromāti sveču veidošanas meistarklasē kopā ar zīmola “Boo Candles” radītāju, mūsu novadnieci Laumu Rotbergu. Katram klātesošajam bija iespēja izgatavot savu “Sajūtu sveci” izmantojot dažādus dabas materiālus, smaržas un krāsas. “Boo Candles” ir sveču zīmols, kura pirmsākumi meklējami 2015. gadā, kad Laumai radusies ideja par pašdarinātām Ziemassvētku dāvanām. Sveču ražošana turpināja augt un attīstīties, sekojot līdzi klientu vēlmēm un pasaules tendencēm. Rūpējoties par planētas veselību, Lauma ražo sveces no dabai draudzīgiem izejmateriāliem – no sojas un rapša vaska.

sveču meistarklase

porcelāna meistarklase

sveču meistarklase

Paldies ikvienam, kas bija kopā ar mums un radīja!

Ja zini novada meistaru, kuru mums noteikti vajadzētu uzaicināt uz kopīgu radošu vakaru Mārupes novada Tūrisma informācijas un amatu mājā, raksti uz e-pasta adresi: agentura@marupe.lv.

Mārupes novada Tūrisma un uzņēmējdarbības atbalsta aģentūra