Kultūra

Piņķos ar daudzveidīgu kultūras un sporta aktivitāšu programmu aizvadīta ģimeņu diena “Rosies! Posies! Spēlējies!”

19.05.2024.

18. maijā, saulainā un vasarīgi tveicīgā dienā, Piņķus pieskandināja dzirkstoši bērnu smiekli, prieka pilnas dziesmas un dejas, un kopā būšanas prieks. Uz ikgadējo ģimeņu dienu “Rosies! Posies! Spēlējies!” pulcējās lieli un mazi, tuvi un tāli novada cilvēki un viesi.
Dienu sportiskā azartā atklājām ar orientēšanās sacensībām dažādās grupās un distancēs, ko organizēja Babītes Sporta komplekss. Krāšņas emocijas piedzīvojām novada izglītības iestāžu un interešu izglītības pulciņu kopkoncertā, ko vadīja tautā iemīļotais mūziķis – itālis Roberto Meloni. Vēlamies teikt lielu
paldies visiem kolektīviem, to vadītājiem, skolotājiem un ģimenēm ne tikai par svētku koncertu, bet par ieguldīto darbu visa gada garumā! Jūs esat neatņemama Mārupes novada kultūrtelpas daļa un mēs patiesi lepojamies ar jūsu sasniegumiem!

Bērnu popgrupa uz skatuves, solisti priekšplānā

Bērnu popgrupa krāsainos tērpos uz skatuves

Bērnu popgrupa krāsainos tērpos uz skatuves


Īpašs prieks šogad ģimeņu dienas ietvaros bija piedzīvot pirmizrādi koncertuzvedumam “Sprīdītis dodas pasaulē”. Deju uzvedumā piedalījās Mārupes Valsts ģimnāzijas bērnu deju kolektīvs “Mārdadzīši” un vidējās paaudzes deju kolektīvi “Dārta” un “Krustu šķērsu”. Pateicamies uzveduma idejas autoram Laurim Siliņam, mūzikas aranžiju autorei Ilzei Rijniecei, horeogrāfei Luīzei Annijai Zalcmanei, tērpu māksliniecēm Ilzei Kairei un Ievai Urtānei, kā arī projekta vadītājai Evelīnai Vanagai. Šis uzvedums tapa ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. 

Dejotāju kopbilde uz skatuves


Ļoti gaidīts viesis mazākajiem bija lācēns Ričijs Rū un viņa draugi, kuri savās dziesmās un rotaļās ikvienu aicināja aizceļot uz Āfriku. 

Lācēns Ričijs Rū ar draugiem uz skatuves


Radošās platformas “Zvaigznāju KUBS” skatuve visas dienas garumā piedāvāja dažādas muzikāli radošas izpausmes, arī repa improvizācijas teātris “Brīvrunu projekts” bija aizraujošs piedzīvojums jauniešiem, savukārt Mārupes novada bibliotēka rūpējās par sirsnīgu atmosfēru “Pasaku stūrītī”. Tāpat visas dienas garumā darbojās piepūšamās atrakcijas, lielās koka spēles, orbitron šūpoles un tirdziņā varēja nobaudīt dažādus kārumus.

Lielā āra atrakcijas - šūpoles

Divi cilvēki brīvdabā pie dīdžeja pults

Bērni pie mūzikas instrumentiem


Dienas noslēgumā ar pavisam jaudīgām dziesmām priecēja reperis Ozols. 

Mūziķi gaišās drēbēs uz skatuves


Paldies visiem organizatoriem, tehniskajam personālam, ikvienam, kurš rūpējās, lai svētki notiktu un galvenais paldies skatītājiem! 
Uz tikšanos citos pasākumos! 

Plašāka foto galerija: ŠEIT

Sabiedrības informēšanas un multimediju nodaļa