Kultūra

No 2. novembra Mārupes novada bibliotēkā būs skatāma Aijas Meikšānes gleznu izstāde

19.10.2023.

No 2. novembra līdz 30. decembrim Mārupes novada bibliotēkā Piņķos būs skatāma Aijas Meikšānes gleznu personālizstāde "Klusumu sadzirdot". Atklāšanas pasākums: 2. novembrī plkst. 14.00. 
Mārupes novada bibliotēkā (Jūrmalas ielā 14A, Piņķos) 

Aija Meikšāne jau vairāk kā 20 gadus sauc sevi par spuņciemnieci. Dzimusi Jēkabpilī, mācījusies Rīgā un jau divdesmit trešo gadu ir daļiņa no Salas pagasta kultūras dzīves - strādā ar lieliem un maziem amatiermākslas kolektīviem, kuriem deja liek sirdij sisties straujāk.

Vēlmi gleznot sajutusi 2009. gadā, kad sākusi eksperimentēt ar mazformāta darbiem - svētku apsveikumu kartītēm un glezniņām, ar kurām sveikti ğimenes locekļi un draugi.

Kad ğimene paplašinājās, radošajām izpausmēm atlika pavisam maz laika un sanāca maza pauzīte. Pēdējos septiņus gadus pievērsusies akrilam un lielākiem formātiem.

Kā saka pati darbu autore: "Es uztveru savu hobiju kā sajūtu procesu - vienkārši jūtu, ka gribu ko pateikt, bet ne vārdos, ne dejā nespēju līdz galam to atainot.  Otas un krāsa neprasa izskaidrojumu vai pamatojumu, tās pašas vada procesu, uztver sajūtas un emocijas, un es ļaujos... iesākot jaunu darbu, nekad nezinu, kā tas beigās izskatīsies - tāds radīšanas brīnums. Tas man gleznošanas procesā aizrauj visvairāk - sajust, ļauties un sekot iedvesmai...
Esmu ļoti pateicīga, par iespēju parādīt savus darbus plašākai publikai.  Pateicoties tuvu cilvēku iedrošinājumam - pat visnereālākie sapņi pārtop par īstenību!   Vai ir satraukums? Milzīgs! Jo šo manu dvēseles pusi ir redzējuši tikai paši tuvākie! Un es turpinu ļauties..."

Aijas Meikšānes izstāde