Kultūra

Koprades projekts “Šalle Latvijai” viesojas Mārupē

22.09.2022.

No 26. līdz 28. septembrim koprades projekts "Šalle Latvijai" viesosies Mārupes novada Tūrisma informācijas un amatu mājā, Bebru ielā 10, Mārupē (pieteikšanās, zvanot uz 27047566), savukārt no 3. līdz 9. oktobrim stafete tiks nodota Mārupes Kultūras namam, Daugavas ielā 29 (pieteikšanās, zvanot uz 67149864).

Projekta mērķis ir rokadīšanas un mašīnas adīšanas tehnikā, viena gada garumā, radīt unikālu adījumu - šalli, kas savā neatkārtojamā veidā atspoguļotu visas Latvijas adītāju prasmes, katra novada individuālo krāsu un rakstu izpratni. Vienot iedzīvotājus kopīgam mērķim, nodot adīšanas prasmes no paaudzes uz paaudzi, apzinoties un novērtējot katra ieguldījumu.

Kopdarba unikalitāte izpaužas nepārtrauktajā adījumā (izņemot diasporas pievienoto gabalu), kas stafetes veidā, nododot no viena adītāja otram, parāda ne tikai radošo prasmju esamību, bet arī iznes emocionālo ieguldījumu, uzticēšanos, toleranci un cieņu pret iepriekšējo un nākošo kopdarba dalībnieku, kā arī pret sabiedrību kopumā.

Kopā ar šalli ceļo arī albums, kurā apkopota informācija gan par katra konkrētā novada adītāju grupu, gan vēlējumi Latvijai. Plānots, ka šalli varēs apskatīt izstādē Mežaparkā estrādē, savukārt, projektam noslēdzoties, tā tiks dāvināta Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam, kas 2024. gadā svinēs simtgadi.

Vairāk informācijas par projektu lasi šeit.