Kultūra

Jau šajās brīvdienās Mārupes novads aicina atskatīties 100 gadu tālā vēsturē

09.11.2018.

Jau šajās brīvdienās, 10.novembrī no plkst. 12.00 līdz 15.30 Jaunmārupes dabas parkā notiks vēl nebijis pasākums “Bermontiāde Mārupes novadā”. Tā būs unikāla iespēja, iestājoties krēslai,  atskatīties teju 100 gadu tālā vēsturē - redzēt, dzirdēt un sajust Latvijas neatkarības nosargāšanai svarīgus vēsturiskus notikumus, kļūstot par liecinieku apmēram 20 minūšu garai Latvijas Brīvības cīņu kaujas epizodei Mārupes novadā.

Pasākuma apmeklētājiem jau no plkst. 12.00 būs iespēja dzirdēt latviešu karavīru dziesmas mūziķa Artura Gruzdiņa izpildījumā, redzēt autentiskus formas tērpus, ieročus un tā laika sadzīves priekšmetus un aktīvi piedalīties ar Brīvības cīņām saistītās aktivitātēs un uzdevumos.karte_bermonti%C4%81de.png

Mārupes novada notikumus Latvijas Brīvības cīņu laikā pētījis Olaines Vēstures un mākslas muzeja vecākais speciālists Māris Ribickis, kurš ir šī unikālā pasākuma iniciators. Lai godinātu mūsu senčus, kuri cīnījās par brīvu Latviju, par to, lai mēs varētu būt šodien kādi esam, Mārupes novada dome sadarbībā ar  Kara vēstures rekonstrukciju klubu “Latviešu karavīrs” un vēsturnieku Māri Ribicki nolēma rekonstruēt reālas Latvijas Brīvības cīņu kauju epizodes Mārupes novadā. Lai pasākums būtu iespaidiem bagātāks un tuvāks reāliem notikumiem, nepieciešamo tērpu, inventāra un bruņu tehnikas nodrošināšanai piesaistīti vēstures kauju rekonstrukcijas klubi no Latvijas un kaimiņu valstīm. Ieeja pasākumā brīva!

Aicinām kopā pieminēt tos, kas atdeva savu dzīvību par mūsu brīvību!

Pasākuma laikā būs dzirdami sprādzienu un šāvienu trokšņi, lūdzam viesus un apkārtējos iedzīvotājus nesatraukties, tas šoreiz piederas pie lietas!