Zini videi kaitīgos gaisa piesārņojuma avotus! Neradi tos pats!

13.11.2020.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) īsteno iedzīvotāju informēšanas kampaņu par gaisa piesārņojuma avotiem un to mazināšanu pilsētvidē ar mērķi izglītot iedzīvotājus par ilgtermiņa rīcībām valsts un pašvaldību līmenī, kā arī par individuālām darbībām, lai piesārņojumu mazinātu.

Ar vides un veselības ekspertu tiešsaistes diskusiju 19.oktobrī tika atklāta informatīvā kampaņa “Zini videi kaitīgos gaisa piesārņojuma avotus! Neradi tos pats!”. Diskusijā eksperti runāja par būtiskajiem gaisa piesārņojuma avotiem Latvijas pilsētvidē – apkuri un transportu, un to, kā pareizi ekspluatējot krāsnis, iespējams mazināt gaisa piesārņojumu.

Apkures iekārtu eksperts ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi Raimonds Pakšķis un Asociētais profesors, docētājs, RSU Aroda un vides medicīnas katedra, Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš ekspertu diskusijā “Diena par tīru gaisu!” skaidro, kā sasniegt maksimālu apkures katla kurināšanas efektivitāti, kādu malku labāk izvēlēties un, ko noteikti nedrīkst dedzināt krāsnī.

Eksperti - diskusijā “Diena par tīru gaisu!" – informēja, kādi ir galvenie smalko daļiņu PM gaisa piesārņojuma avoti Latvijā un kā norit gaisa kvalitātes monitorings, kā arī norāda, kāda ir gaisa piesārņojuma ietekme uz cilvēka veselību, un palīdz izvēlēties veselībai un videi draudzīgu apkures iekārtu.

VARAM informatīvā kampaņā "Zini videi kaitīgos gaisa piesārņojuma avotus! Neradi tos pats!" skaidrojam, kā izmantot apkures iekārtas videi un veselībai draudzīgi.