Mārupes novada kori iegūst laureātu titulus koru karos

03.07.2023.

Dziesmu un deju svētku ietvaros amatiermākslas kolektīvi - kori, deju kolektīvi un koklētāju ansambļi, kā ierasts, sacentās par labāko titulu katrs savā jomā, pārstāvot savu novadu. Mārupes novada kolektīvi šogad var lepoties ar augstiem rezultātiem. 

 

1. jūlijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā un Rīgas Latviešu biedrības namā notika koru konkursa fināls, kurā par Lielo balvu sacentās 33 jauktie kori, 11 sieviešu kori, septiņi vīru kori un četri senioru kori. Divi Mārupes novada kori konkursā ieguva laureāta titulu.

Senioru koru grupā 1.vietu ieguva Mārupes kultūras nama senioru koris "Noktirne" (mākslinieciskā vadītāja Ilga Bērziņa).

noktirne

 

Jaukto koru grupā 3. vietu godam nopelnīja Babītes Kultūrizglītības centra jauktais koris "Maska" (mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols). Foto no kolektīva Facebook lapas.

maska

 

Savukārt 10.jūnijā, kā jau minēts, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā "Mazā ģilde" notika koklētāju ansambļu konkursa fināls, kurā par Lielo balvu sacentās 19 koklētāju ansambļi trīs dažādās grūtības pakāpēs - A, B un C.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju Svētku Lielā balva koklētāju ansambļu konkursa finālā piešķirta Mārupes novada Babītes Kultūrizglītības centra koklētāju ansamblim "Balti" un tā vadītājai Valdai Bagātai. Ansamblis saņēma Lielo balvu, 2000 eiro naudas balvu, karoga naglu un sponsoru sarūpēto labumu kasti.

 

balti

 

Valdas Bagātas vadītais Babītes Mūzikas skolas koklētāju ansamblis "Dzītariņi" ieguva 1.vietu B grūtības pakāpē.

dz

 

Lepojamies ar mūsu kolektīvu panākumiem!

XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos piedalās 20 Mārupes novada  amatiermākslas kolektīvi, ko pārstāv 680 dalībnieki.  

 

Par Lielo balvu
Šajos Svētkos Lielās balvas un karoga naglas dizainu radīja Svētku identitātes autori Maija Rozenfelde un Nauris Jostsons, savukārt to realizēja metālmākslinieks Modris Svilāns. “Mēģinājumu process nezinātājam no malas var šķist juceklīgs un smags, tomēr svētku dalībniekus vieno kopējs mērķis - brīdī, kad viss sastājas savās vietās, tiek sasniegta pilnības sajūta. Balva veido divas perspektīvas: viena kā mūžīgā kustība, bet otra kā atskaites punkts - svētku 150.gadskārta,” par balvas dizainu stāsta M.Rozenfelde. Balva darināta, izmantojot metālu un cēlkoku.

 

Kopā būt. Kopā just.