19. jūlijā un 2. augustāčetrās Mārupes novada peldvietās notiks bezmaksas nodarbības par drošu uzvedību pie un uz ūdens, uz tām aicināti bērni no deviņu gadu vecuma un viņu vecāki. Praktiskajās nodarbībās dalībnieki caur personīgo pieredzi uzzinās, kādas prasmes un rīcība nepieciešama, lai ārkārtas situācijā spētu izglābties vai sagaidīt palīdzību, un kā palīdzēt nelaimē nonākušajam.
“Jau trešo gadu sadarbībā ar pašvaldībām braucam ar izzinošām nodarbībām pie cilvēkiem vietās, kas ir viņu ierastā peldvieta. Aptaujas rāda, ka liela daļa sabiedrības savu peldētprasmi pārvērtē, tāpēc nodarbībās dodam iespēju bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem savas iedomātās prasmes pārbaudīt reālos apstākļos ūdenī. Būtiski, ka ar personīgo pieredzi sev ierastā peldvietā katrs dalībnieks var izprast drošas uzvedības pie un uz ūdens pamatnoteikumus,” stāsta biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Zane Gemze.
Bezmaksas nodarbības “Kā nenoslīkt” Mārupes novadā notiks divas sestdienas:
- 19. jūlijā plkst. 10.00 atpūtas vietā “JIP Mārupīte” un plkst. 14.30 pie Piņķu ūdenskrātuves;
- 2. augustā plkst. 10.00 atpūtas vietā “Astītes” Spuņciemā un plkst. 14.30 pie ūdenskrātuves “Pavasari” Jaunmārupē.
Pieteikties nodarbībām var tīmekļvietnes peldet.lv sadaļā “Nodarbības”.
Nodarbības vadīs sertificēti peldēšanas treneri. Nodarbības ilgums paredzēts divas stundas, un to laikā dalībnieki novērtēs savu peldspēju, apgūs praktiskas iemaņas un iegūs dziļāku izpratni par to, kā rīkoties, ja paši vai citi nonāk bīstamā situācijā uz ūdens vai pie tā.
Teorētiskajā daļā dalībnieki apgūs pamatprincipus drošai uzvedībai pie ūdens, drošas peldvietas izvēles nosacījumus un noteikumus, kas jāievēro, atpūšoties pie un uz ūdens, kā arī uzzinās par pirmās palīdzības sniegšanu ūdensnelaimē cietušajam.
Savukārt praktiskajā daļā, kas notiek ūdenī, tiek izmantota pieeja “mācīties darot”. Dalībnieki izspēlē dažādas situācijas, piemēram, nejaušu iekrišanu ūdenī, kā arī mācās ūdenī pareizi uzvilkt peldvesti. Tiks trenētas arī izdzīvošanas prasmes ūdenī un rīcība ārkārtas situācijās – kā saglabāt mieru, kā atpūsties ūdenī, kā uzrāpties uz peldošas virsmas, piemēram, SUP dēļa.
Nodarbībā īpaša uzmanība tiek pievērsta palīdzības sniegšanai nelaimē nonākušajiem – gan pieaugušajiem, gan bērniem. Tiek izmantoti specializēti glābšanas līdzekļi, peldvestes un manekeni, lai simulētu reālas situācijas, izprastu palīdzības sniegšanas sarežģītību un izvērtētu, vai konkrētais dalībnieks spēj sniegt efektīvu palīdzību.
Dalībniekiem nepieciešamas garās bikses, jaka, T-krekls, ar ko iet ūdenī, peldkostīms vai peldbikses un dvielis.
Vēršam uzmanību, ka bērni nodarbībās drīkst piedalīties tikai kopā ar vecākiem.
Nodarbības tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda Plus un valsts budžeta finansēta projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Mārupes novada iedzīvotājiem” (Nr. 4.1.2.2/1/24/I/025) ietvaros.
Biedrība “Peldēt droši”