Uzņēmējdarbība

FOTO: Krāšņi nosvinēta Latvijas Neatkarības atjaunošanas 32. gadadiena

05.05.2022.

4. maijs ir viena no visnozīmīgākajām dienām Latvijas valsts vēsturē - šajā datumā 1990. gadā Augstākā Padome pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” un Latvija atkal kļuva par brīvu un neatkarīgu valsti. Un tieši šobrīd, kad, bēgot no kara briesmām un meklējot patvērumu, Latvijā ieradušies tūkstošiem cilvēku no Ukrainas, šīs dienas atzīmēšana ir īpaši nozīmīga.

Svētkus novadā sākām ar ikgadējo aktīvā tūrisma sezonas atklāšanas velo braucienu, kura nosaukums šogad bija “Mūsu Latvijai!”.Tajā vairāk nekā simts velobraucēju, greznojušies ar latvisku atribūtiku, vēsturnieka Māra Ribicka pavadībā izbrauca jauno velo maršrutu “Senā Mazcena”, iepazina Jaunmārupes  un Dzilnuciema apkārtni un apmeklēja vairākus novada tūrisma objektus. Dienas vidū Babītes Kultūrizglītības centrā izskanēja Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts koncerts, kurā uzstājās koris “MASKA” (mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols), grupa “Innocent Sound Masters”, Raimonds Macats, Zane Dombrovska un Gundars Silakaktiņš. Visbeidzot, dienas otrajā daļā, Mārupes Kultūras nama, kā arī nesen atklātās Tūrisma informācijas un amatu mājas apkārtnē norisinājās ikgadējais pavasara gadatirgus, kur varēja iegādāties brīnišķīgus amatnieku, mākslinieku un mājražotāju darinājumus. Svētku kulminācijā uz skatuves Mārupes Kultūras nama iekšpagalmā kāpa leģendārā latviešu grupa “Jumprava”, kas pulcēja  lielu skaitu novada iedzīvotāju un viesu.

Paldies visiem par kopā būšanu! Paldies tiem, kas cīnījās par Latvijas brīvību!

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto galerijas no pasākumiem:

“Velobrauciens “Mūsu Latvijai!””

“Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts koncerts Babītes Kultūrizglītības centrā”

“Mārupes pavasara vakara tirdziņš Mārupes Kultūras nama apkārtnē un grupas “Jumprava” koncerts Mārupes Kultūras nama iekšpagalmā"