Tūrisms

Pievienojies! Lielā talka jau rīt! Tiekamies Jaunmārupē pie dīķa "Pavasari"

27.04.2018.

talka_2018_mets_plakatam_LABOTS.pngAtzīmējot Latvijas valsts simtgadi, šogad, 28.aprīlī, centrālā talkošanas vieta Mārupes novadā būs augustā plānotās Vislatvijas Zaļumballes norises vieta Mārupē - Jaunmārupes dabas parks. Talkas laikā plānots uzkopt balles norises vietu, gatavot svečturus un sagatavot deju placi. Talciniekiem darbošanās laikā tiks nodrošināta maltīte, silta tēja, mūzika  un uzmundrinošas aktivitātes.

Jau izsenis latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakariem. Kaimiņš uzrunāja kaimiņu, lai dotos kopīgā pastaigā uz lampiņām izgaismotu estrādi, dziedādami un priecādamies par satikšanos. Balle zaļumos – tā ir īpaša maģija, īpaša aura. Tās ir atmiņas, tie ir vietu un cilvēku stāsti par ballēm savulaik mūsu dabas parkā.

Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas aicināsim visus mārupiešus – mazus un lielus,  uz lielo Zaļumballi Jaunmārupes Dabas parkā 11.augustā, kur vēsturiski notika balles, un kur 2015.gadā, kad tika svinēta novada 90 gadu dzimšanas diena, pulcējās mūsu seniori un iedejoja deju placi.

Bet vispirms balles laukums ir jāsapucē, tāpēc aicinām visus Lielās talkas laikā, 28.aprīlī, no plkst.10.00  pulcēties Jaunmārupē pie lielā dīķa “Pavasari” laipas, lai turpat blakus dotos uz Zaļumballes norises vietu Jaunmārupes dabas parkā un sāktu uzkopšanas un sagatavošanās darbus.

Talciniekiem nepieciešamais ekipējums:

  • ērti un atbilstoši apavi;
  • savs grābeklis un spēcīgākiem talciniekiem lāpsta;
  • darba cimdi un atbilstošs apģērbs;
  • teicama oma!

Vienlaikus ar teritorijas uzkopšanu, ja laika apstākļi atļaus, veidosim svečturīšus. Tādēļ līdzi aicinām paņemt tīras 1/2 l (var arī mazākas) burciņas bez etiķetēm un līmes paliekām. Lūgums atnest arī auduma gabalus, kuri tiks izmantoti karogu virteņu veidošanai un noderēs 11.augusta Zaļumballes dekorēšanai.

Talka sāksies ar iesildošiem vingrojumiem un senu dejas soļu apgūšanu, jau laikus gatavojoties ballei. Savukārt noslēgumā talciniekus cienāsim ar siltām pusdienām un tēju!

Šobrīd Lielajai talkai pieteiktas vēl divas talkas vietas Mārupes novadā:

  • Tīraines dzelzceļa stacijas apkārtne, celiņš uz daudzdzīvokļu mājām;
  • Ceļa Jaunmārupe Peles nomaļu sakopšana (ceļš uz golfa laukumu un “Bejām”).

Visas reģistrētās talku vietas būs iespējams apskatīt mājaslapā www.talkas.lv .

Ja kādam ir vēlme rīkot talku citā vēl nereģistrētā novada vietā, jāsazinās ar Lielās talkas Mārupes novada koordinatorēm Ziedīti Lapiņu (mob.29435695 ziedite.lapina@marupe.lv ) vai Aigiju Ladigu (mob.25748982 aigija.ladiga@marupe.lv). Talku var pieteikt arī www.talkas.lv un ja tās iecere atbildīs talkas nosacījumiem, talka tiks reģistrēta.