Sabiedrība

No 1. oktobra Mārupes novadā par siltumenerģiju būs jāmaksā par 19,1% mazāk

02.09.2020.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA “Mārupes komunālie pakalpojumi” zemākus  siltumenerģijas tarifus. Gala tarifs siltumenerģijas lietotājiem no 1. oktobra būs par 19,1% jeb 9,61 EUR/MWh mazāks – 40,71 EUR/MWh, salīdzinot ar šobrīd piemērojamo tarifu.

Izvērtējot komersanta sniegto pamatojumu un atbilstību SPRK metodikai, rezultātā apstiprināti divi siltumenerģijas tarifi. Siltumenerģijas tarifs 40,71 EUR/MWh būs spēkā līdz 2022. gada 30. septembrim, kas iekļaus, tostarp neparedzētās izmaksas, kas komersantam radušās pēdējo divu gadu laikā. Šāda situācija izveidojusies, jo faktiskā dabasgāzes cena par kādu komersants iepirka dabasgāzi bija augstāka nekā tarifā iekļautā. Savukārt sākot jau no 2022. gada 1. oktobra siltumenerģijas tarifs būs 33,36 EUR/MWh.

Jaunie tarifi tiks piemēroti siltumenerģijas lietotājiem Mārupes novada Mārupes ciemā, Skultes un Tīraines ciemā.

SPRK nolēma arī piešķirt SIA “Mārupes komunālie pakalpojumi” atļauju pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmā (dabasgāzes) cenas izmaiņu gadījumā. Tas nozīmē, ja vidēji svērtā kurināmā cena būs zemāka par to, kas iekļauta tarifā, komersantam pie nemainīga kurināmā patēriņa apjoma ir pienākums noteikt zemāku tarifu.  

Ar jaunu tarifu projektu būtisku izmaksu pozīciju izmaiņu gadījumā un jauna katla nomaiņas dēļ komersants SPRK vērsās 2019. gada 3. oktobrī.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē.