Pasaules Sniega diena kopā ar Minjoniem PII “Zeltrītos”

19.01.2016.

Šogad PII “Zeltrīti” trešo gadu pēc kārtas piedalījās Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) “Pasaules Sniega dienā 2016” - šoreiz bērnus priecēja populārie multiplikāciju filmu varoņi Minjoni. Šajos tēlos iejutās PII “Zeltrīti” sporta skolotāja Evita Vītoliņa, mūzikas skolotājas - Kaiva Mollere un Diāna Kravale.

DSC_7591

Minjoni bija ieradušies, lai kopā ar bērniem baudītu ziemas priekus un kopā orientētos iestādes apkārtnē. Viņi bija čakli strādājuši un bērniem sagatavojuši īpašās Minjonu kartes ar dažādu objektu foto attēliem, kuri bija jāatrod. Atrodot foto attēlā redzamo vietu, multiplikāciju varoņi bija parūpējušies par interesantiem, sportiskiem un atjautīgiem uzdevumiem. Īpašu prieku sagādāja hokeja spēle ar dzelzs vāciņiem, īsta jautrība valdīja ragaviņu vilkšanā, smaidu sejā radīja eņģelīšu veidošana sniegā. Pašus mazākos uzjautrināja īpašā Minjonu pasaku eglīte, kas bija izrotāta ar banāniem, starp kuriem slēpās ģeometriskas figūras. Tika noskaidrotas bērnu zināšanas par ziemas sporta veidiem un aktivitātēm ziemā. Viens no grūtākajiem un precīzākajiem uzdevumiem bija bumbiņas mešana mērķī. Visus kopā vienoja dziesma par Minjonu garšīgāko ēdienu - banāniem. Pēc aizrautīgās orientēšanās, bērni saņēma Vispasaules Sniega dienas 2016 apliecinājumu, dažādus Sniega dienas suvenīrus un Minjonu gardumiņus - cepumus un banānus.

Pateicoties labvēlīgiem laikapstākļiem ar baltā sniega burvību, Minjoniem izdevās sasniegt mērķi – veselīgi izspēlēties pa sniegu, atcerēties ziemas sporta veidus,  piepildīt bērnu sirsniņas ar prieku un radīt pozitīvas emocijas. Vēlamies pateikt paldies PII “Zeltrīti” kolēģiem par atbalstu “Pasaules sniega dienas 2016” īstenošanā. Minjoni priecāsies, ja Pasaules Sniega dienas 2016 moto “Vediet bērnus uz sniega!” būs katras ģimenes brīvā laika pavadīšana kopā ar bērniem.

IMG_20160113_111004

Jau piekto reizi janvāra trešajā svētdienā gan visā pasaulē, gan arī daudzās vietās Latvijā ar dažādiem pasākumiem tika svinēta “Pasaules Sniega diena”, dodot bērniem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega. Izglītības iestādes šajā aktivitātē iesaistījās visas nedēļas garumā.

Pasaules Sniega diena ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls, kas dod bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega, radīt patīkamas atmiņas, kā arī iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē. Pasaules sniega diena ir kļuvusi jau par tradīciju, un tā noritēja daudzās vietās Latvijā 17.janvārī, kā arī iepriekšējā piektdienā un sestdienā. Sniega diena paliek arvien populārāka, tāpēc aug gan organizatoru, gan arī dalībnieku skaits. Šogad uz Sniega dienas pasākumiem savus pieteikumus bija atsūtījuši vairāk nekā 140 pasākumu organizatori (pērn 130), bet ziemas aktivitātes plānoja piedalīties aptuveni 25 000 dalībnieku, kas ir par diviem tūkstošiem vairāk nekā 2015.gadā. Šogad “Pasaules Sniega diena 2016” pasākumi norisinājās vairāk nekā pusē Latvijas pašvaldību – sešdesmit astoņās.

Pirms diviem gadiem Latvija parūpējās par lielisku sasniegumu, jo ieņēma otro vietu no ļoti daudzām valstīm. Starptautiskā Slēpošanas Federācija novērtēja mūsu valstī notikušās plašās un interesantās aktivitātes un pateicībā dāvāja vairākas ar ziemas sportu saistītas lietas (speciālas teltis, kalnu slēpošanas vārtus, dalībnieku starta numurus, finiša vārtus u.c.), kas tika nogādātas aktīvākajām skolām (to skaitā bija arī PII “Zeltrīti”) un pašvaldībām. 

Sekojiet līdzi savas pašvaldības sporta notikumiem, kā arī apmeklējiet www.infoski.lv, lai redzētu, kā noritēja “Pasaules Sniega dienas 2016” pasākumi !

 

Evita Vītoliņa, Kaiva Mollere un Diāna Kravale