Mārupes novadā – labākie rādītāji Latvijā uzņēmumu skaita ziņā

20.01.2023.

Aizvadītajā gadā Mārupes novadā bijis vislielākais jaunreģistrēto uzņēmumu pārsvars pār likvidēto uzņēmumu skaitu, tā liecina Lursoft apkopotās statistikas dati par 2022. gada situāciju uzņēmējdarbības jomā Latvijā.

“Lai arī pērn Mārupes novadā jauno uzņēmumu skaits saglabājies 2021. gada līmenī, līdz ar likvidēto uzņēmumu skaita kritumu Mārupes novada kopējā gada bilance bijusi ar plusa zīmi. 2022. gadā Mārupes novadā reģistrēti 298 jauni uzņēmumi, kas ir tikpat, cik gadu iepriekš, savukārt gada laikā likvidēti 244, līdz ar to kopējais novada teritorijā reģistrēto uzņēmumu skaits pagājušā gada laikā audzis par 54. Pozitīvā tendence, kad jauno uzņēmumu ir vairāk nekā likvidēto, šajā Pierīgas pašvaldībā saglabājusies jau trešo gadu pēc kārtas. Lursoft izpētījis, ka lielākais Mārupes novadā pērn reģistrētais uzņēmums ir SIA “Božule”, kura reģistrētais pamatkapitāls ir 970 tūkst. EUR. SIA “Uniholding” piederošais uzņēmums strādā nekustamā īpašuma izīrēšanas un pārvaldīšanas nozarē.”

Lursoft pētījums atklāj, ka Latvijā kopumā 2022. gadā uzņēmumu kopējā bilance bijusi negatīva, jo  sarucis gan jaunreģistrēto, gan arī likvidēto uzņēmumu skaits, un šāda tendence jau ir septīto gadu. 2022. gadā Latvijā reģistrēti 8 826 jauni uzņēmumi, bet likvidēti 10 959. Pozitīva tendence ir tikai 10 pašvaldībās, Mārupes novada pozitīvajam rādītājam seko arī Tukuma, Bauskas, Cēsu, Saldus, Ādažu, Varakļānu novadi, kā arī Ventspils, Jūrmala un Liepāja. 

Uzziniet vairāk Lursoft mājaslapā.