Uzņēmējdarbība

Konkursā “Mammu bizness Mārupē” atbalstītas četras biznesa idejas

14.12.2020.

Mārupes novada pašvaldība šogad pirmo gadu izsludināja biznesa ideju konkursu “Mammu bizness Mārupē”, lai atbalstītu Mārupes māmiņas, kas paralēli bērnu audzināšanai vēlas attīstīt kādu savu biznesa ideju. Konkursa rezultātā līdzfinansējums biznesa idejas realizēšanai šogad piešķirts četrām mārupietēm.

Ar konkursa finālistēm jau noslēgti līgumi un visas biznesu ideju autores ir aktīvi uzsākušas darbu savu ideju realizēšanai - katra no viņām ir apņēmības pilna to ieviest pēc iespējas ātrāk, lai ar to dalītos un piedāvātu arī citiem. Interesanti bija uzzināt idejas autoru izvēli konkrētās biznesa idejas attīstīšanā un realizēšanā, tādēļ visām konkursa finālistēm jautājām, kāpēc izvēlējās realizēt tieši šādu biznesa ideju?

foto

Viena no finansējuma saņēmējām konkursā ir Ieva Bičkoviča, kas ir nodibinājusi savu uzņēmumu SIA “EVA FAY MUSIC” - vokālo studiju bērniem un jauniešiem. Viņa stāsta: “Mūzika ir mana sirdslieta, tā izkrāso mūsu dzīves, padarot tās toņus spilgtākus. Ar šādu pārliecību uzsāku savu mūzikas ceļu kā meitene no muzikālas ģimenes, kurai patīk dziedāt, līdz profesionāli iemācījos prezentēt savas vokālās dotības uz lielās skatuves. Ar savu pieredzi un zināšanām vēlos dalīties ar bērniem un jauniešiem, kuriem patīk dziedāt un kurus aizrauj mūzika, lai kopīgiem spēkiem mēs piepildītu sapni būt uz skatuves un priecēt klausītājus.” Ieva papildus norāda, ka sekot viņas darbībai var Instagram kontā @evafaymusic vai Facebook kontā @evafay.

foto

Jeļena Andrusa savu uzņēmumu SIA “Loud 8 Cute” arī ir dibinājusi šogad un tā darbības sfēra ir augstas kvalitātes bērnu, vēlāk arī sieviešu, trikotāžas un citu virsdrēbju ražošana. Jeļena uzsver, ka viņas galvenā doma bija izveidot ražošanas uzņēmumu ar labvēlīgu darba vidi visos aspektos: “Ražot. Ražot tieši Latvijā un eksportēt. Ko tieši? Tā ideja rādās vēlāk. Bērnu apģērbi, personīgi man, bija un vēl joprojām ir aktuāls jautājums. Pati esmu pastāvīgs klients augstas kvalitātes bērnu apģērbu ražotājiem. Gan vietējiem, gan citu valstu. Tāpēc, kad radās doma par ražošanas uzņēmumu, pirmais, kas nāca prātā, bija tieši bērnu apģērbu ražošana. Atzīšos, uz to brīdi man nebija ne mazākās saprašanas par šo jomu. Bet vēlme ko sasniegt mērķi un līdz šim ilggadējā darba pieredze tirdzniecībā palīdzēja noorientēties virzienos. Tika izpētīti potenciālie tirgi, iespējamie konkurenti, iespējas produktu virzīšanai tirgos. Izanalizēti dažādi scenāriji, ar ko sākt un kā turpināt. Un soli pa solim tika iepirkti pamatlīdzekļi, saražoti pirmie paraugi un organizētas fotosesijas. No idejas līdz pirmajiem pasūtījumiem pagāja 10 mēneši.” Par uzņēmumu SIA “Loud 8 Cute” vairāk varat uzzināt Instagram kontā @loudandcute_official, Facebook kontā @loudandcute un interneta vietnē www.loudandcute.com.

foto

Ilze Bērziņa, kas ir uzņēmuma SIA “Četras skolas” idejas autore un dzinējspēks, pašizaugsmes izzinātāja un divu dēlu mamma, ir apņēmības pilna realizēt savas ieceres. Ilze stāsta par savu pieredzi, kā spējusi pandēmijas laikā pilnībā nomainīt biznesa virzienu un uzsākt jaunu nodarbošanos: “Šajā izaicinošajā laikā lielākas un mazākas krīzes skārušas daudzus - arī mani. Mans sirdsdarbs “Flamingo Travel Latvia” ir “iesaldēts” uz nezināmu laiku, bet tas nav bijis iemesls, lai padotos. Kāds gudrs cilvēks reiz man teica: “Tu vienmēr kaut ko izdomāsi!” Un tā tas arī ir! Es izdomāju! Jā, tas prasīja spēku, ticības, enerģijas un iedvesmas meklējumus, taču man tas izdevās un nu es varu lepoties ar ģimenes pašizaugsmes māju/portālu “Četras skolas” (www.cetrasskolas.lv)! 

Mana dzīves pieredze ir nostiprinājusi manī pārliecību, ka, tikai strādājot ar sevi un attīstot savus talantus, apgūstot jaunu informāciju un izzinot sevi – mēs augam un kļūstam arvien labākas sevis versijas. Tāpat arī ar bērniem – tikai mēs, vecāki, varam parādīt labāko ceļu un dot labāko padomu un ievirzīt bērnus pareizākajā attīstības ceļā, lai mūsu bērni augtu laimīgi, veiksmīgi un piepildīti cilvēki, kuri savukārt kādudien veidos savas ģimenes un nodos labāko saviem bērniem!

“Četras skolas” piedāvā atrast, iespējams, labākās online un klātienes nodarbības, kuras jums un jūsu bērnos vairos prieku, enerģiju un virzīs tālākai izaugsmei, lai sasniegtu savus dzīves lielākos mērķus. Caur “Četrām skolām” un “Četru skolu” vērtībām es parādu iespējas, kā dzīvot iedvesmojošu, vērtīgu un piepildītu dzīvi! Ceļš uz “Četrām skolām” bija izaicinošs un es nekad to nebūtu spējusi vēkiem, iespējām, projektiem un atbalsta! Īpašs paldies Mārupes novadam par iespēju piedalīties konkursā “Mammu bizness Mārupē” un personīgi Jolantai Kursišai par atbalstu līdzfinansējuma apgūšanai.”

foto

Mārupiete Inga Mekša ir izveidojusi uzņēmumu SIA “Moon Elements”, kas nodarbojas ar betona puķu podu veidošanu. Inga savu biznesa ideju realizējusi, iedvesmojoties no dzīves un sev apkārt redzamām lietām un vajadzībām, un par sevi saka: “Es kā sieviete vienmēr esmu pievērsusi uzmanību detaļām. Domājot par funkcionalitāti un ilgtspējību, rūpīgi izvēlos lietas sev apkārt. Ar pieaugošu aktualitāti laikmetīgajā interjerā un dizainā nozīmīgu vietu ieņem betons. Kad labiekārtojām savu terasi, radās vēlme vasaras puķes iestādīt betona podos. Tā kā podi bija nepieciešami konkrētā vietā, noteikta izmēra, pajautāju vīram, vai varētu šādus podus uztaisīt. Viņš atjokoja pretī – sievas iegribas ir manas pavēles. Sākotnēji viss likās elementāri, jo kurš tad nevar sajaukt cementu ar smiltīm un ūdeni? Taču nu jau vairāk kā gadu nepārtrauktos eksperimentos, šķiet, esam nonākuši pie īstās formulas, sapratuši materiāla īpašības, strādājam pie personalizācijas. Paralēli tiek attīstītas divas līnijas. Viena no tām – betona podi (zīmols Moone) gan iekštelpām, gan ārtelpai, kā palodzes/ galda izmēra, tā arī pavisam lieli. Otrs biznesa virziens saistīts ar sukulentu kompozīcijām betona podiņā (zīmols Succu), jo iedvesmojoša darba vide ar minimālām prasībām tās uzturēšanā ir tas, ar ko vēlos dalīties, sukulentu kompozīcija betona podiņā atdzīvinās jebkuru darba galdu.”

Konkursā tika saņemti 16 projektu pieteikumi jaunu biznesa ideju izveidošanai un attīstīšanai. Septiņiem žūrijas komisijas locekļiem vērtējot iesniegtos projektus, konkursa rezultātā finansiālam atbalstam tika izvēlētas četras biznesa idejas.

Kopējais konkursa ietvaros pieejamais līdzfinansējums ir 12 000 eiro, maksimālais viena projekta realizācijai pieejamais līdzfinansējums ir 3 000 eiro.

Konkursu ir plānots organizēt arī turpmāk un pieteikšanās nākamajam konkursam tiks izsludināta 2021.gada pavasarī.