Tūrisms

SimMaize izstādē "Rīga Food 2020"

24.09.2020.

No 9. līdz 12. septembrim starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” norisinājās jau 25. starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde “Riga Food 2020”, kurā starp 450 dalībniekiem no 25 pasaules valstīm bija pārstāvēti arī Mārupes novada mājražotāji - SimMaize, Mārlapiņi un Dabas saldumu maģija.
Izstādē Rīgas plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības atbalsta centra organizētajā ekspozīcijā no pārtikas ražotājiem bija pārstāvēti 19 Rīgas reģiona mazo uzņēmēju un mājražotāju gatavotie labumi, tostarp, Simona Ģērmane ar produktu SimMaize, kas  šogad dalībai šajā izstādē tika virzīta no Mārupes novada domes puses.

SimMaize piedāvā radoši cepto dabīgā ierauga maizīti, kuru ēdienu entuziaste un garšu eksperimentētāja Simona Ģērmane sākusi cept pašas vajadzībām, vēlāk cienājot ar to draugus un kaimiņus, nonākot līdz idejai par tirgošanos un produkta piedāvāšanu plašākam interesentu lokam.  Šobrīd gardēži var iegādāties dzelteno SimMaizi ar sāļajiem zemesriekstiem un melno SimMaize ar lazdu riekstiem un žāvētām dzērvenēm, kā arī BIY (bake it yourself) burciņmaizi - izejvielas SimMaizes pagatavošanai (sausais miltu maisījums, dabīgais ieraugs, pamācība, kā to visu salikt kopā un mēģenīte ar balto piramīdpārslu sāli no “Manas garšas”.
Mārlapiņi ir ģimenes uzņēmums, kas ražo daudz dažādus produktus no mārrutkiem un piedāvā lielāko mārrutku produktu klāstu pasaulē! Mārupietis Māris Lapiņš ar ģimeni izgatavo mārrutkus ar visdažādākajām garšām. Tiek piedāvāti un arvien ieviesti jauni produkti.

Dabas saldumu maģijā saimniece ir Ilze Kupča. Ilze gatavo kūkas un tortes, zefīrus, vafeles, pīrādziņus, plātsmaizes, ruletes, konfektes, u.c. Gardumi tiek gatavoti no īstiem lauku produktiem - no Latvijas zemniekiem. Daudz izmantotas ogas - no mājražotājiem, pašu audzētas vai salasītas mežos. Uz vietas ceptuvē tiek piedāvātas meistarklases - kūku cepšanā, zefīru gatavošanā, piedāvā degustācijas. Uzņem gan individuālos apmeklētājus, gan grupas, kā arī ar meistarklasēm dodas izbraukumos.
Ikviens Mārupes novada mājražotāju darinājums būs lieliska un unikāla garšu pilna dāvana svētkos, piknikos vai papildinās ikdienas maltīti.

SimMaize1

SimMaize4

SimMaize

SimMaize2