Tūrisms

Noslēdzošais pārgājiens ciklā “Iepazīsti Pierīgu” 12. septembrī Jaunmārupē

31.08.2020.

Sestdien, 12. septembrī, notiks pārgājiens Jaunmārupes apkārtnē, kurš būs jau pēdējais pārgājiens no sešu pārgājienu cikla ,,Iepazīsti Pierīgu'', kas tiek organizēti projekta „Tūrisms kopā” ietvaros. 

Tikšanās notiks (sagaidot 55.autobusu plkst. 11:04) pie Jaunmārupes ūdenstorņa (Mazcenu aleja 4, Jaunmārupe). Tuvākā autobusa pietura ,,Jaunmārupes sākumskola.

apceļo pierīgu

Pārgājiena sākumā apskatīsim blakus esošo vecāko ēku novadā. No šejienes tālāk virzīsimies uz golfa laukuma ,,Viesturi’’ apkārtni. Šajā apkārtnē  Dzilnupe šķērso kāpu grēdu un tās krastu augstums sasniedz vairāk kā 3 metrus un uz upītes izveidota Božu ūdenskrātuve. Tās kopējā platība ir 56 ha. Božu ūdenskrātuve ir mākslīgs ūdensobjekts, kas radies appludinot izmantotu smilšu karjeru. Šeit robežojas Mārupes un Babītes novadi.

Pārgājiena ilgums būs  līdz 5 stundām un kopumā plānots noiet ap 13 km un tas noslēgsies Jaunmārupē pārgājiena sākumpunktā pie Jaunmārupes ūdenstorņa.

Nepieciešams laikapstākļiem un pastaigai dabā piemērots apģērbs un apavi. Ieteicams līdzi paņemt arī kādu uzkodu un dzērienu. Pārgājiena laikā Jums būs iespēja baudīt gardu zupu un pārbaudīt savas zināšanas par Pierīgas tūrisma objektiem, spēlējot īpaši šim projektam izveidotu spēli. Rūpējoties par zaļu vidi, visi izmantotie materiāli būs dabai draudzīgi.  Pārgājienu organizē Mārupes novada gids Miķelis Jakunovs (Facebook: TravelwithMikelis).

LEADER sadarbības projekta „Tūrisms kopā”  ietvaros ir uzstādīti vairāki vides objekti sešās Pierīgas pašvaldībās. Pārgājienu cikls tiek organizēts ar mērķi šos objektus popularizēt un šajā maršrutā tiks apmeklēts vides objekts vides objekts – Četrlapu āboliņš.  Tas kopš seniem laikiem tiek uzskatīts par veiksmīgu atradumu. Leģenda vēsta - Četrlapu āboliņa atrašana nozīmē, ka gaidāma veiksme. Laime tam, kurš atrod āboliņu ar četrām lapiņām. Projekta ietvaros ir uzstādīts arī lielformāta fotorāmis pie Jaunmārupes pamatskolas (Mazcenu aleja 3, Jaunmārupe).  Tas ir uzstādīts īpašā vietā Mārupes novadā  pretim novada vecākajai ēkai un vienīgajam vietējās nozīmes arhitektūras piemineklim Švarcenieku muižai, simboliski “ierāmējot” šo celtni. Pēc cikla noslēguma tiks publicēti visi sešu novadu maršruti, lai interesenti tos varētu iziet sev vēlamā laikā.

 

 

 

 

Vairāk informācijas: apcelopierigu@inbox.lv, 28353679

Projekts TŪRISMS KOPĀ (17-00-A019.332-000005) tiek īstenots Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākumā „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”