Tūrisms

Aktīvā tūrisma sezona novadā noslēgta ar aizraujošu orientēšanos Piņķos, Medema purva takas atklāšanu un gadatirgu Mārupē

25.09.2023.

23.septembrī raženi noslēgta aktīvā tūrisma sezona Mārupes novadā. Lietainajā sestdienā aktīvākie novadnieki un viesi piedalījās foto orientēšanās piedzīvojumā Piņķos, pēcpusdienā ar izzinošu pārgājienu tika atklāta Medema purva jaunā taka un dienas izskaņā Mārupes Kultūras nama apkārtnē norisinājās Mārupes novada Rudens ražas gadatirgus.

Sestdienas rītu aizsākām ar aizraujošu ģimeņu foto orientēšanos Piņķos, kurā piedalījās 37 komandas. Apmākušos dienu vairākas stundas izgaismoja sacensību dalībnieku azarts un aizrautība. Ģimenes noslēgumā sagaidīja silta zupa un labāko komandu apbalvošanas ceremonija.

orientēšanās

orientēšanās

orientēšanās

Foto orientēšanās sacensības Piņķos tika īstenotas projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Mārupes novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/032) ietvaros. Tā finansētājs ir Eiropas Sociālais fonds.

Šajā dienā lietus nebija arī šķērslis, lai dotos dabā un tvertu tās skaistumu. Noslēdzot aktīvo tūrisma sezonu, tika atklāts jaunākais Mārupes novada dārgums - Medema purva taka. Ar svinīgām runām un pateicības vārdiem, simboliski tika griezta lenta un klātesošie devās izzinošā pārgājienā uz Aizspoguliju, kur dalībniekus sagaidīja īstens piedzīvojums gida pavadībā ar stāstiem un muzikāliem pārsteigumiem pašā purva sirdī.

Purva atklāšana

Purva atklāšana

Paldies "Putukrējums" komandai par ieguldīto darbu un rūpēm, lai šī diena purvā būtu aizraujošs piedzīvojums ar odziņu.

Pasākums tika īstenots projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Mārupes novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/032) ietvaros. Tā finansētājs ir Eiropas Sociālais fonds.

Savukārt, dienas izskaņā Mārupes Kultūras nama iekšpagalmā un apkārtnē jaukā atmosfērā aizvadījām tradicionālo Mārupes novada Rudens ražas gadatirgu, kas pulcēja izturīgākos un drosmīgākos mājražotājus, amatniekus un meistarus no Mārupes un citiem Latvijas novadiem. Tirdziņu muzikāli bagātināja enerģiskā postfolkloras grupas “Rikši” ar koncertu “Latvju danči” un šarmantās balss īpašniece, dziedātāja Katrīna Dimanta.

Tirdziņš

tirdziņš foto

Tirdziņš foto

Par pasākuma kultūras programmu un noformējumu tirdziņā jāsaka paldies Mārupes Kultūras nama saimei.

Rakši.lv

tirdziņš foto

tirdziņš foto

Sirsnīgs paldies visiem azartiskajiem pasākumu dalībniekiem un apmeklētājiem, amatniekiem, māksliniekiem, mājražotājiem un meistariem, kā arī mūziķiem, kas aktīvā tūrisma sezonas noslēgumu Mārupes novadā pavadīja kopā ar mums!