11. augustā Mārupes Kultūras namā - Donoru diena

Mārupes Kultūras namā

Mārupes novada pašvaldība sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) aicina visus, kuri ir veseli un var ziedot asinis, 11. augustā no plkst. 10:00 līdz 13:00 uz Donoru dienu Mārupē! Šoreiz asins nodošana notiks Mārupes Kultūras namā, Daugavas ielā 29, Mārupē, Mārupes novadā.

VADC gaida visus veselus donorus, kuri ir pārliecināti par savu veselības stāvokli  un var ziedot asinis. Pēc starptautiskajām rekomendācijām, asins ziedošana nav uzskatāma par masu pulcēšanās pasākumu, bet ir atbalstāma un veicināma arī šajā sarežģītajā laikā.

ASINIS VAR ZIEDOT, JA:

  • Donors jūtas labi un ir pārliecināts par savu veselības stāvokli
  • Pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārpus Latvijas teritorijas, izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks aizliegums. (Endēmisko valstu karte apskatāma šeit: https://bit.ly/3dHguIw)
  • Pēdējo 14 dienu laikā nav bijis saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar Covid-19
  • Atbilst pārējiem kritērijiem, vairāk informācijas VADC mājaslapā: http://bit.ly/vadc-kriteriji

VĒRŠAM UZMANĪBU:
Personas, kas pārslimojošas Covid-19, drīkst nodot asinis 14 dienas pēc pilnīgas izveseļošanās;
Pēc mRNS Pfizer/BioNTech "Comirnaty", Moderna, vīrusa vektora Oxford/AstraZeneca vakcīnas saņemšanas, jāpaiet 7 dienām, lai varētu nodot asinis;

VADC AICINA DONORUS:

  • Pirms ierašanās donora anketu aizpildīt elektroniskā formātā: bit.ly/vadc-anketa. Anketu nepieciešams aizpildīt ne ātrāk, kā dienu pirms asins ziedošanas
  • Godīgi atbildēt uz anketā uzdotajiem jautājumiem un atklāti pārrunāt savu veselības stāvokli ar ārstu
  • Ja ir šaubas par veselības stāvokļa atbilstību, vispirms zvanīt uz VADC bezmaksas tālruni 8000 0003.

VADC galvenā prioritāte ir nodrošināt drošu vidi gan donoriem, gan VADC darbiniekiem, līdz ar to tiek ievēroti pastiprināti piesardzības pasākumi.

Piesaistītās datnes
VADC_makets.jpg(725.16 KB)