Skolēnu mācību uzņēmumu konkurss Mārupes vidusskolā

14.06.2018.

Piekto  gadu pēc kārtas Mārupes vidusskolā 22.maijā notika skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) konkurss, kurā piedalījās seši uzņēmumi. Žūriju pārstāvēja uzņēmēji no biedrības “Mārupes uzņēmēji”, Mārupes novada Domes uzņēmējdarbības attīstības konsultante Jolanta Kursiša un skolotāja Līga Lagzdkalne. Žūrija uzklausīja SMU prezentācijas, kurās jaunieši stāstīja par biznesa ideju, veiktajiem ekonomiskajiem aprēķiniem, produkta/pakalpojuma realizēšanas veicināšanas pasākumiem, rādīja pašu izveidoto logo, reklāmas video un demonstrēja arī izveidoto produktu.

smu_2018.png

Konkursā 1.vietu un biedrības "Mārupes uzņēmēji" balvu 150 eiro apmērā ieguva Ieva Murņikova, Diana Miļeviča un Rihards Vilhelms Skadiņš ar SMU “Twamp”, kas realizē visdažādākos svečturus no Mārupes purva saknēm, 2.vietu ieguva Līva Elizabete Šmalca un Sabīne Uzrauga ar SMU “Neway”, kas piedāvā ar tāfeles krāsu noklātas stikla vāzes, 3.vietu ieguva Patrīcija Krafte ar SMU “Bleach’n flowers”, kas piedāvā balinātus un batikotus t-kreklus.

Godalgotos skolēnu mācību uzņēmumus ar specbalvām 100 eiro apmērā apbalvoja arī Mārupes novada Dome.

Arī šogad starptautiskā lidosta "Rīga" visiem dalībniekiem kā specbalvu  piešķirs iespēju izveidot darbu izstādi lidostas izlidošanas terminālī.

Skolēnu mācību uzņēmumi visa mācību gada laikā savu saražoto produkciju ir piedāvājuši iegādāties arī plašāk, piedaloties Junior Achievement Latvia (JAL) organizētajos Ziemassvētku un Pavasara gadatirgos t/c Domina, skolu organizētajos tirdziņos, Mārupes novada Domes un arī reģionālajos tirdziņos.