Lāčplēša dienā, godinot mūsu varoņus, pie Golfa laukuma “Viesturi” atklāts trešais piemiņas akmens

11.11.2019.

Šodien, 11.novembrī, Latvijas Brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienā, Mārupes novadā pie ceļa gar golfa laukuma “Viesturi” svinīgi atklāts trešais piemiņas akmens 1.pasaules  un 2.pasaules kara laika bēgļu, strēlnieku, kara pulku un aizvesto likteņu uz Sibīriju piemiņai. Pieminekļu idejiskais autors un finansētājs ir Visvaldis Dumpis, to veidojis tēlnieks Ivars Feldbergs ar dēlu Sergeju. Kā skaidro pats Visvaldis, šis ceļš un Jaunmārupes meži ir vieta, kur ir norisinājušies nozīmīgi vēstures notikumi, pa šo ceļu ir gājuši gan karavīri, gan bēgļi.

piemineklis

piemineklis

Mārupes novada iedzīvotājs un patriots Visvaldis Dumpis saka paldies viesiem, kas palīdzēja tapt piemineklim un šodien piedalījās tā atklāšanā: “Katrs no uzstādītajiem akmeņiem satur vēstījumu un šis ir veids, kā mēs varam godināt un atcerēties notikumus, savus varoņus. Lai akmens kalpo vēsturei un nākošajām paaudzēm.”

Savukārt mežā pie Dzilnupītes, uz Mārupes un Babītes novadu robežas, pie vēl viena no Pirmā pasaules kara kauju vietām, viesos bija ieradies vēsturnieks Māris Ribickis, kurš klātesošajiem Mārupes Valsts ģimnāzijas skolēniem atraktīvā veidā demonstrēja un stāstīja par 1.pasaules kara karavīriem, ekipējumu, atpazīšanas zīmēm. Jauniešiem bija iespēja pielaikot gan latviešu, gan vācu karavīru tērpus, aptaustīt ieročus, inventāru.

piemineklis

maris

2019. gada 11. novembrī aprit 100 gadi kopš Latvijas Bruņotie spēki Rīgā sakāva Bermonta armiju. Par šī gada valsts svētku vērtībām izvēlētas varonība un drosme, aicinot līdzās dzīvības glābējiem un valsts brīvības sargiem īpaši godināt arī mūsdienu Latvijas varoņus – cilvēkus, kuri, nereti spītējot grūtībām, izvēlas savu darbu darīt ar lepnumu un degsmi.