Ar jaunu dalībnieku skaita rekordu Mārupē sākusies BMX Latvijas kausa sezona

16.05.2022.

No 7. līdz 8. maijam Mārupes kluba mājas trasē norisinājās Latvijas kausa pirmais posms BMX riteņbraukšanā. Sacensībās startēja 425 dalībnieki, kas ir jauns braucēju skaita rekords Latvijas sacensībās. Pro Open grupā notikumiem bagātā cīņā uzvaras laurus plūca valsts čempions Rinalds Jānis Kārkliņš. 

Spraiga cīņa trasē. Kurš būs pirmais?

Spraiga cīņa trasē. Kurš būs pirmais?

Jaunā BMX sacensību sezona Latvijā tika gaidīta ar lielu nepacietību. Pašmāju braucēji cītīgi krājuši spēkus treniņos. Daļa latviešu sezonu iesāka pirmajos Eiropas kausa posmos, gūstot virkni godalgu. Aktīvi starpsezonas posmā strādājuši pašmāju klubi, kuru rindas papildinājuši jauni sportisti kā bērnu, tā arī jauniešu grupās.

Latvijas kausa sezonas starts tika dots Mārupes novadā esošajā BMX trasē. Ikdienā šeit saimnieko viena no valsts lielākajām un titulētākajām šī sporta organizācijām – “Mārupes BMX klubs”. Rīkotāji bija parūpējušies par lieliski sagatavotu trasi un augsta līmeņa organizāciju. Uz starta izgāja 425 sportisti, kas ir jauns Latvijas sacensību dalībnieku skaita rekords. Bez braucējiem no Latvijas piedalījās arī somu, lietuviešu un igauņu sportisti.

Mārupes novada Jauniešu domes organizētajās aktivitātēs labprāt iesaistījās ikviens  klātesošais.

Mārupes novada Jauniešu domes organizētajās aktivitātēs labprāt iesaistījās ikviens klātesošais.

Pro Open grupā vīriem 15 dalībnieku konkurencē aizraujošā un notikumiem bagātā cīņā uzvarēja valsts čempions Rinalds Jānis Kārkliņš (“MŠA Valmieras puikas/ AKSSC”). Otrais finālā bija mājinieks Mārtiņš Zadraks, kurš dienas garumā demonstrēja ļoti atzīstamu sniegumu. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Eiropas kausa posmā trešo vietu junioru grupā izcīnījušais “Tālava/ VBSS” braucējs Kārlis Pedraudzis, kurš, līdzīgi kā Zadraks, ļoti sekmīgi cīnījās ar gados vecākiem elites braucējiem. Šajā pat grupā meitenēm ļoti pārliecinoši dominēja “Silvas ziķeri/ Smiltenes BJSS” pārstāve Veronika Stūriška. Otrā vieta igaunietei Annī Annamai, bet trešā Adrijai Dārtai Siliņai (“Tālava/ VBSS”). M17+ amatieru grupā pārliecinoši uzvarēja rīdzinieks Ivars Svarinskis, kam sekoja Roberts Treimanis no “Tālava/ VBSS” un mārupietis Jānis Ruskis. Uz goda pjedestāla kāpa arī vairāki “Mārupes BMX kluba” jaunāko vecuma grupu braucēji: B10: (39 braucēji) 1. vieta Martinam Bērziņam; B9: (47 dalībnieki) 2. vieta Gustavam Ģigulim; B8: (49 dalībnieki) 3. vieta Rūdolfam Silam. Godalgotas vietas arī citās grupās: Krūzeri 30+: 3. vieta Bruno Deividam Bergmanim; G9 –10: 3. vieta Elizabetei Kandei.

8.maijā turpat lieliskā gaisotnē tika aizvadītas 11. Mārupes kausa sacensības, kurās klubu kopvērtējumā “Mārupes BMX kluba” sportisti trešo gadu pēc kārtas izcīnīja 1. vietu. Paldies visiem, kuri organizēja, piedalījās, atbalstīja un juta līdzi! Īpašs paldies Mārupes novada Jauniešu domes jauniešiem par BTA Velozinis sacensību un radošo darbnīcu organizēšanu!

Raksts sagatavots pēc Latvijas Riteņbraukšanas federācijas sniegtās informācijas