Sabiedrība

Mārupes novads aicina atklāt vasaru ar bērnu un jauniešu svētkiem “Ar vasaru saujā”

20.05.2019.

26.maijā, noslēdzot mācību gadu un atklājot vasaru, Mārupes novads aicina svinēt divpadsmitos Mārupes novada bērnu un jauniešu svētkus “Ar vasaru saujā”. Jaunmārupes ūdenstorņa pļavās bērnus sagaidīs bezmaksas karuseļi, piepūšamās atrakcijas, ZINOO radošās darbnīcas, lielformāta spēles, radošās darbnīcas, meistarklases un citas aktivitātes. Visas dienas garumā uz skatuves viesiem tiks piedāvāta plaša koncertprogramma bērniem un jauniešiem. Arī šogad mūsu svētku lieldraugs TK “SPICE” sarūpējis velosipēdu, kurš tiks izlozēts svētku noslēgumā starp pasākuma apmeklētājiem. Notikumiem bagāto dienu noslēgsim ar grupas “SUDDEN LIGHTS” koncertu.

Mārupes novada bērnu un jauniešu svētkus “Ar vasaru saujā” atklāsim plkst. 10.30 ar jau tradicionālo svētku gājienu no Mārupes Mūzikas un mākslas skolas uz svētku norises vietu. Pēc gājiena Jaunmārupes ūdenstorņa pļavā bērnus sagaidīs bezmaksas karuseļi, piepūšamās atrakcijas un citas aktivitātes - ZINOO radošās darbnīcas (gaisa raķešu darbnīca, optiskās ilūzijas darbnīca un vējdzirnavu darbnīca),  koka spēles, orbitrons, brīvais kritiens, lielformāta spēles, Mārupes mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas nodaļas radošās darbnīcas un meistarklases.

Svētku ietvaros Andžeja Grauda bungu skolas Mārupes filiāle iepazīstinās klātesošos ar bungu spēles burvību. Būs arī iespēja pašam izmēģināt instrumentu un iejusties bundzinieka ādā.

Eco Baltia vide sadarbībā AS Latvijas Zaļais punkts, interaktīvajā teltī piedāvās iespēju praktiski apgūt atkritumu šķirošanas iemaņas, ielūkoties Getliņu poligonā un aplūkot PET pudeļu pārstrādes procesu, kā arī iepazīties/pataustīt, kāda ir pārstrādāta plastmasa.

Ņemot vērā, ka Mārupes novads ir bagāts ar jaunajām ģimenēm, svētku ietvaros aizsākta veiksmīga sadarbība ar Māmiņu klubu, kas “Māmiņu teltī” piedāvās jaunajām māmiņām draudzīgu vietu autiņbiksīšu nomaiņai, mazulīša pabarošanai. Topošajām un jaunajām māmiņām būs fantastiska un ekskluzīva iespēja klātienē tikties ar fizioterapeiti Klaudiju Hēlu. Māmiņas varēs uzdot jautājumus par mazuļa aprūpi, hendlingu, rotaļāšanos, vides iekārtošanu, Emmijas Pikleres pedagoģiju.

Visas dienas garumā, paralēli aktivitātēm pļavā, rosība notiks arī uz lielās skatuves. Svētkus atklāsim kopā ar Mārupes novada Cāļiem` 2019, PII “ZELTRĪTI” audzēkņiem - Juri Kraktu un Marko Marausku.

Plkst. 11.20 mazajiem skatītājiem tiks piedāvāts koncertuzvedums “Skaitāmpanti”. Kam sekos Mārupes novada izglītības iestāžu audzēkņu koncerts, jauniešu grupas “BASEINS” koncerts, Mārupes KENDAMA paraugdemonstrējumi kopā ar DJ MIKUS un balvu izloze.

Līdztekus aktivitātēm mazākiem bērniem, plkst. 11.30 jauniešiem būs iespēja dienas centrā “Švarcenieki” noskatīties dokumentālo filmu “No ghetto uz olimpiādi” un klātienē tikties ar filmas galvenajiem varoņiem un veidotājiem: Agni Čavari, Nauri Miezi, Kārli Lasmani, Edgaru Krūmiņu,  Artūru Strēlnieku un Jāni Āri.

Arī Mārupes novada jauniešu domes teltī tiks piedāvātas dažādas aktivitātes jauniešiem un no plkst. 13.00 pie telts darbosies biedrība “CAELUM”, kas pilnveidoties lasītprasmē - lasīšana pa diagonāli, kuras mērķis caur lasīšanu un lomu spēli veidot jaunas asociācijas un atziņas par teksta izpratni un lasīšanas pozitīvajiem aspektiem.

Nepalaid garām! Arī šogad mūsu svētku lieldraugs TK “SPICE” sarūpējis dāvanu - velosipēdu, kurš tiks izlozēts plkst.16.30 starp svētku apmeklētājiem.

Noslēdzot dienu, plkst. 17:00 bērni, jaunieši, vecāki un viesi aicināti pie lielās skatuves izbaudīt grupas “SUDDEN LIGHTS” koncertu!

labots