Sabiedrība

Aicinām apmeklēt arī kuģīšu regati un radošo laboratoriju ”Mārupītes ZEM–ŪDENE”

09.05.2018.

Svinot Latvijas valsts simtgadi, 12.maijā ar plašu kultūras un aktīvās atpūtas programmu, viesošanos pie novada goda saimniekiem un iespaidīgām “Staro Rīga” gaismas instalācijām Latvijas Goda aplis piestās Mārupes novadā. Plašās dienas programmas ietvaros aicinām apmeklēt arī kuģīšu regati un radošo laboratoriju ”Mārupītes ZEM – ŪDENE”.

majaslapas_cover_kugisu_regate.png

Tā kā vēsturiski novada nosaukums cēlies no Māras vārda, no Mārupītes, atdosim godu tai un jau palaidīsim savus sapņu kuģīšus pa upīti kuģīšu regatē “Mārupītes straumes vārdu spēks”.

No plkst. 15.00 Mārupītes krastā, Pērses ielā 16a, pie bērnudārza “Lienīte” filiāles, darbosies radošā laboratorija ”Mārupītes ZEM – ŪDENE”, kurā būs iespēja katram izrotāt savu kuģīti un uzzināt ko jaunu par upē mītošajām radībām un ūdensaugiem.  

Mārupītes zemūdens organismu izpētes laboratorija - vada ūdens biologs Andris Urtāns. Būs iespēja uzzināt un novērot , kas dzīvo Mārupītes zemūdens pasaulē. Aizraujoši un patiesi stāsti par upītes ūdens iemītniekiem. Varēs tos pētīt gan akvārijā, gan mikroskopā.

Amatnieks Rolands Janeks radošajā darbnīcā vadīs sagatavošanās darbus kuģīšu regatei.  Veidosim un izdaiļosim katrs savu kuģīti.

Radošā darbnīca ar vides mākslinieci un dizaineri Inesi Lapiņu. Izzināsim vienu no senākajiem un sīkākajiem upītes iemītniekiem Kramaļģi. Zīmēsim, līmēsim tās dažādās formas un veidosim krāsainus piekariņus, kā dāvanu sev un saviem mīļajiem.

Ap plkst. 16.00 notiks sapņu kuģīšu palaišana pa Mārupīti regatē “Mārupītes straumes vārdu spēks”.

Laidīsim kuģīšus straumē, vērojot upītes plūdumu - kā upīte vienu pēc otra pa straumei nes kuģīšus ar daudziem laba vēlējumiem mūsu dzimtenei Latvijai. Aicināsim arī uzkavēties uz foto mirkļa fiksācija, kurā mēs visi kopā apstāsimies un  iemūžināsim brīdi par godu Latvijas dzimšanas dienai.

Šī būs īpaša diena, bagāta ar īpašiem mirkļiem! Sumināsim Mārupes novada Goda ģimenes, kuru dvēseles spēks ir nesis cauri sūrajai simtgadei mūsu senčus.