Mārupes novada pašvaldības policija par notikumiem novadā

12.02.2019.

Laika posmā no 28.janvāra līdz 10.februārim Mārupes novada pašvaldības policijas dežūrdaļa ir saņēmusi un apkalpojusi 29 izsaukumus.

30.01.2019. plkst. 10:15 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur pie daudzdzīvokļu mājām iespējams notiek nelikumīga tirdzniecība. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka persona kura tirgojās nevarēja uzrādīt atļauju ielu tirdzniecībai Mārupes novadā, līdz ar ko tirdzniecība tika pārtraukta un persona tika brīdināta par sekām kādas var iestāties par ielu tirdzniecību bez atļaujas. Personai tika izskaidrota kārtība un vieta kur jāiesniedz dokumenti un jāsaņem atļauja.

31.01.2019. plkst. 10:50  tika saņemts izsaukums, ka kādā no pašvaldības iestādēm ieradusies persona stiprā alkohola reibumā un traucē iestādes darbu. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā informācija apstiprinājās. Persona tika aizturēta un nogādāta pašvaldības policijā apstākļu noskaidrošanai. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. 

02.02.2019. plkst. 12:21 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur kāda persona nokritusi no augstuma un nepieciešama palīdzība. Uz notikumu vietu tika izsaukta NMP. Ierodoties notikumu vietā informācija apstiprinājās. Par notikušo informēti piederīgie un Valsts policija. Tika sniegts nepieciešamais atbalsts.

02.02.2019. plkst. 18:19 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur notiek ģimenes konflikts. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā informācija apstiprinājās. Policijas darbinieki noskaidroja konflikta iemeslus un iesaistītajām pusēm izskaidroja viņu tiesības un pienākumus. Konflikts tika atrisināts uz vietas. Neviena no pusēm iesniegumu rakstīt nevēlējās.

02.02.2019. plkst. 19:01 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur NMP darbiniekiem nepieciešama palīdzība, kur agresīva persona alkohola reibumā traucē darbu. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā pašvaldības policija sniedza atbalstu medicīnas darbiniekiem.   

03.02.2019. plkst. 11:35 tika saņemts izsaukums uz Jaunmārupi, kur NMP darbiniekiem nepieciešama palīdzība, kur agresīva persona traucē darbu. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā pašvaldības policija sniedza atbalstu medicīnas darbiniekiem.

06.02.2019. plkst. 12:00 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur kādai personai iespējams nepieciešama palīdzība, jo tā sēžot uz zemes. Uz notikumu vietu tika izsaukta NMP. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka persona nav alkohola reibumā un tai ir kustību traucējumi. Medicīnas darbinieki atzina ka hospitalizācija nav nepieciešama. Ņemot vērā, ka personai nebija noteiktas dzīvesvietas tā tika nogādāta patversmē.

08.02.2019. plkst. 18:53 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur kāda persona pie lielveikala esot stiprā alkohola reibuma stāvoklī uzsākusi vadīt automašīnu. Precizējot braukšanas virzienu policijas darbinieki norādīto automašīnu aizturēja. Pie pārbaudes noskaidrojās, ka persona vadīja automašīnu vairāk nekā 2 promiļu reibumā. Uz notikumu vietu izsaukta Ceļu policija, kura veica tālākās procesuālās darbības.

09.02.2019. plkst. 11:15 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, par to ka kādā īpašumā tiek sūknēti iespējams kanalizācijas ūdeņi un novadīti bez attīrīšanas augsnē. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika piefiksēti esošie pierādījumi, pieņemts paskaidrojums. Par notikušo uzsākta pārbaude.

09.02.2019. plkst. 16:19 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur notiek ģimenes konflikts. Konflikts bija izcēlies sakarā ar alkohola lietošanu. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā konflikts tika pārtraukts. Ar personām tika izvestas preventīva rakstura pārrunas. Tām tika izskaidrotas viņu tiesības un pienākumi. Ar iesniegumu policijā personas vērsties nevēlējās.

Laika posmā no 28.janvāra līdz 10.februārim Mārupes novada pašvaldības policijas amatpersonas sastādīja 33 administratīvā pārkāpuma protokolus:

Pēc LAPK 171. panta 1.daļas un 2.daļas (Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu lietošanu atļāvusi pašvaldība, vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu) – 1;

Pēc LAPK 149.10 panta (Apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšana) – 17;

Pēc LAPK 149.23 panta (Par gājējiem noteikto prasību pārkāpšanu) – 11;

Pēc Mārupes novada domes saistošajiem noteikumiem – 4.