Sabiedrība

Mārupē notikusi vērienīga Jauniešu domju un centru Jaungada balle

30.01.2017.

Šī gada 28. janvārī Mārupes Kultūras namā notika Mārupes novada Jauniešu domes organizētā Jaunā gada balle Latvijas Jauniešu domēm un centriem, lai veicinātu Latvijas novadu jauniešu sadraudzību un veiksmīgu sadarbību.

DSC_7612Balles svinīgajā daļā uzrunu teica Mārupes novada Domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs un Izglītības dienesta vadītāja Sarmīte Antiņa. Viņi novēlēja jauniešiem attīstīt šo pasākuma ideju un arī turpmāk plānot šādas sadraudzības tikšanās.

Mārupes novada Jauniešu domes priekšsēdētājs Jēkabs Tutiņš viesus sveica ar šādu uzrunu:

Sveiki, jaunieši!  Esiet sveicināti Mārupes novadā pie mums, Mārupes novada Jauniešu domes. Prieks redzēt tik daudz radošus, aktīvus jauniešus vienkopus. Ar šo gadu Mārupes novada Jauniešu dome kā aizsācēji vēlamies iedibināt jaunu tradīciju - Jaungada balli, kas pulcētu aktīvus jauniešus no Latvijas. Mūsu galvenais mērķis ir katru gadu aizvien vairāk saliedēt ciemus, novadus un visus Latvijas jauniešus.

Tā kā šis, 2017., ir kā priekšvakars Latvijas simtgades svētkiem, vēlu visiem daudz radošu ideju un stipru sadraudzību novadu starpā, lai varam sagaidīt Latvijas 100 gadi cēli!
Un šodien vēlu jums aktīvi komunicēt ar jauniešiem, kas ir no citiem novadiem, veidot sadraudzību un vienkārši labi pavadīt laiku.

Mēs esam tie, kas var, grib un spēj! Patiesā cieņā un, cerot uz turpmāku sadarbību, Mārupes novada Jauniešu dome!”

Jaunā gada ballē piedalījās jaunieši no Rīgas Skolēnu domes, Daugavpils Jauniešu domes, Madonas Jauniešu domes, Olaines Jauniešu centra “Popkorns”, Babītes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes, Priekuļu novada Jauniešu domes, Jūrmalas Jauniešu domes, Kandavas Jauniešu centra “Nagla” un Aizkraukles Jauniešu centra.

Balles laikā ciemiņi prezentēja savu pārstāvēto novadu, tika veidota sadarbība savā starpā un aizsākta jauna tradīcija – starpnovadu Jauniešu domju un centru Jaunā gada balle.

Pasākuma laikā savus talantus demonstrēja un jauniešus izklaidēja Mārupes Mūzikas un Mākslas skolas kamerorķestris, koris “Resono”, Mārupes Kultūras nama deju grupa “Chill out”, Paula Treilona ar grupu, deju studija “Let’s dance studio”. Pirmo reizi uzstājās klavieru, čella un vijoļu pavadījumā mārupiete Marta Lubiņa.

Ne viens vien jaunietis novērtēja balles īpašo atmosfēru gan no Mārupes novada Jauniešu domes vidus, gan arī viesi. Par to jāpateicas gan māksliniekiem, gan arī aktīvajiem pasākuma dalībniekiem – jauniešiem.

Vakara noslēgumā uzstājās dziedātājs Miks Dukurs, kura dziesmu laikā ikviens jaunietis cēlās kājās, lai dotos zālē – tuvāk skatuvei. Balle noslēdzās ar dziesmu “Tu mani cel”, kurai līdzi dziedāja un beigās sauca “atkārtot” katrs jaunietis. Un tik tiešām – mēs, jaunieši, viens otru ceļa.

Mārupes novada Jauniešu domes locekle
Patrīcija Šteinberga