Stādu gadatirgus “Zaļie īkšķīši” jau šajā nedēļas nogalē

2017.gada 20.maijā Jaunmārupē, laukumā pie ūdenstorņa, interesenti aicināti uz stādu gadatirgu “Zaļie īkšķīši”. Stādu gadatirgus pirmo reizi Mārupes novadā vienviet pulcēs ap 120 dalībnieki - Latvijas stādu audzētāju, dārza tehnikas tirgotāju, Latvijas amatnieku un mājražotāju, kuri ar savu produkciju palīdzēs pircējiem uzlabot un izdaiļot apkārtējo vidi.

Kopumā pieteikušies gandrīz 70 stādu tirgotāji un stādaudzētavas – piedāvātais produkcijas klāsts būs ļoti plašs – garšaugi, dārzeņu stādi, zemeņu stādi, ziemcietes, vasaras puķes, ogulāji, dekoratīvie kociņi, augļu koki un citi. Stādaudzētava “Skāduļi” piedāvās plašu vīnogu stādu sortimentu, stādaudzētava “Krūmmellenes” piedāvās Latvijā audzētas dažādu šķirņu krūmmellenes. Tā kā pavasaris ir arī ceriņu laiks, tad ZS “Zosēnu zeme” jeb plašāk zināma kā “Vidzemes ceriņi” piedāvās ceriņus jebkurai gaumei. Latvijas valsts meži piedāvās meža un dekoratīvos stādus. SIA “EKO ZEME”, SIA “Bioefekts” un SIA “AgroSAG” piedāvās mēslojumu, lai jaunie pirkumi labi augtu.

Prieks, ka savu dalību ir pieteikuši arī Mārupes novada vieni no lielākajiem stādu audzētājiem – stādaudzētava “Arumi” un ZS “Orhidejas”.

Paralēli stādu tirgum, savu produkciju piedāvās arī amatnieki un mājražotāji. Piedalīsies arī Mārupes amatnieku un mājražotāju biedrības “Radīts Mārupē” biedri Aelita Stelpe, Anita Špora, Olita Špora, Žanete Rušeniece, Sanita Jureviča un Andris Lejnieks. Pasākuma laikā varēs arī ieturēt maltīti āra kafejnīcā vai iepirkt gardumus līdzi ņemšanai.

Arī par bērniem ir padomāts - kamēr vecāki iepirksies, tikmēr bērni varēs lēkāt piepūšamajās atrakcijās, piedalīties radošajās darbnīcās vai paši savām rociņām iestādīt podiņā kādu augu un to paņemt līdzi uz savām mājām.

Pasākumu organizē biedrība "Mārupes Zaļie īkšķīši" sadarbībā ar Mārupes novada Domi un Mārupes novada amatnieku un mājražotāju biedrību “Radīts Mārupē”.

Plašāka informācija: biedrības “Mārupes zaļie īkšķīši” facebook profilā

zaljie_ikskishi