Mārupes uzņēmums SIA "Kreiss" iegūst Zelta kategoriju konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2018”

03.12.2018.

Atbildīga attieksme pret darbiniekiem, autovadītāju labsajūtas un prasmju vairošana un stresa faktoru mazināšana līdz ar pastāvīgu autoparka tehniskā stāvokļa uzlabošanu – tās ir Latvijas uzņēmumu autoparku “zelta” īpašības, liecina gada balvas “Drošākais uzņēmuma autoparks 2018” rezultāti. Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) un Satiksmes ministrijas rīkotā konkursa apbalvošanas ceremonijā 29. novembrī Rīgas Motormuzejā 9 uzņēmumi atzīti par Zelta kategorijas laureātiem, bet pavisam apbalvoti 33 uzņēmumu autoparki, kas aktīvi un atbildīgi iesaistās ceļu satiksmes drošības uzlabošanā.

 

 

Latvijas uzņēmumiem pieder vairāk nekā 200 tūkstoši transportlīdzekļu, kas ikdienā piedalās satiksmē. Satiksmes psihologi atzīst, ka autovadītājam, kurš nedēļā nobrauc vairāk par 50 stundām, ir par 95% lielāka iespējamība iekļūt satiksmes negadījumā, tāpēc autovadītāja paradumi, veselība un stresa noturība ir ne mazāk svarīga kā transportlīdzekļu tehniskais stāvoklis. Starp šogad apbalvotajiem uzņēmumu autoparkiem sevišķi izcelti tie, kas līdztekus rūpēm par transportlīdzekļu tehnisko stāvokli un aprīkojumu ikdienā demonstrē atbildīgu attieksmi pret saviem darbiniekiem – šoferiem.

 

“Satiksmei kļūstot aizvien intensīvākai, arī satiksmes kultūrai jāiet līdzi laikam – vairs nepietiek ar labu autoparka tehnisko stāvokli vien. Ne mazāk svarīga ir cilvēkresursu vadība, kas iekļauj profesionālu autovadītāju atlasi, motivēšanu, disciplinēšanu, apmācīšanu, eksāmenus, kā arī viņu noslodzes un veselības pārbaudes. Šis konkurss ir parādījis, ka Latvijā ir tiešām daudz labu piemēru, kas uzskatāmi apliecina ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu pieeju autoparka uzturēšanā un attīstīšanā. Esam gandarīti un lepni, ka šogad konkursā piedalījās par gandrīz trešdaļu vairāk dalībnieku nekā pagājušogad,” pauž Kristaps Liecinieks, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs.

 

Uzņēmumi tika vērtēti četrās kategorijās – pasažieru pārvadātāji, vietējie kravu pārvadātāji un speciālais transports, starptautiskie kravu pārvadātāji un zemāka riska autotransports. Ar pilnu laureātu sarakstu iespējams iepazīties interneta vietnē drosakais.lv ; Zelta kategorijas apbalvojums piešķirts:

  • pasažieru pārvadātāji: SIA “Dobeles autobusu parks”, “VTU Valmiera”, AS “NORDEKA” un pašvaldības SIA “Ventspils reiss”,
  • vietējie kravu pārvadātāji un speciālais transports: AS “Delta LV” un SIA “CEMEX”,
  • starptautiskie kravu pārvadātāji: SIA “Kurbads un KO” un SIA “KREISS”,
  • zemāka riska autotransports: Latvenergo koncerns (AS “Latvenergo” un AS “Latvijas Elektriskie tīkli”).

 

“Nereti piemirstam, ka rūpes par autovadītāju ir viens no droša autoparka stūrakmeņiem – cik laimīgs un mierīgs būs autovadītājs, tik pārdomāta un atbildīga viņa braukšanas maniere. Esam gandarīti, ka jau vairākus gadus ar šo gada balvu varam veicināt drošāku satiksmi Latvijā un rosināt uzņēmumus pilnveidot savu autoparku kvalitāti,” uzsver Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

IMG_0111.JPG